Волонтери збирають кошти на безкоштовну студію бандури для дітей Маріуполя

Наразі її організатори потребують інформаційної, організаційної та матеріальної підтримки.
Кирило Долімбаєв школа бандур ПЦУ
Фото: надане організаторами освітніх проектів при Кафедральному Соборі ПЦУ

В Маріуполі Донецької області волонтери та небайдужі люди організовують безкоштовну студію бандури для дітей.

Прикметно, що її створення планується в рамках гуманітарних та освітніх проектів при Кафедральному Соборі Православної Церкви України. Проте завершення будівництва та оздоболення самого собору також потребує фінансової допомоги.

«Допоможіть добудувати унікальний Кафедральний Собор Православної Церкви України Донецької області у Маріуполі. За останній рік благодійниками, волонтерами та небайдужими громадянами вже зібрано і вкладено майже мільйон гривень. Майже завершено зовнішнє оздоблення храму, його розписано петріківкою.
Наразі тривають роботи по внутрішньому оздобленню. Попри будівництво, культурне та релігійне життя тут вирує. Працюють кілька безкоштовних україномовних та україноцентричних пректів для дітей: клас бандури, студії іноземних мов, запрацювала бібліотека української книги Люсьєна Шум», – закликає засновниця і керівник Мережі захисту національних інтересів «А Н Т С», колишній Голова комітету у закордонних справах ВР України Ганна Гопко.

За словами одного з ідейників та ініціаторів гуманітарних та освітніх проєктів при Кафедральному Соборі ПЦУ у Маріуполі Кирила Долімбаєва, на Сході країни є проблеми з самоідентифікацією населення самих себе як українців.

«Можна довго сперечатися щодо того, що було причиною, але факт має місце бути. Я та команда однодумців хочемо поступово змінювати цю парадигму та расповсюджувати на Сході України прекрасну та самобутню українську культуру – така собі українізація через залучення до прекрасного. Я прекрасно розумію, що це капля у морі, але з каплі народжується океан.
Тому ми зробили так, щоб в Маріуполі нарешті з’явилася школа Бандури та Українського живопису та Бібліотека сучасної та класичної української літератури на базі ПЦУ Храм Св. Петра Могили та Собор Успіння Пресв. Богородиці в Донецькій області, а дуже скоро з’явиться постійна експозиція українського вбрання та предметів козацького побуту, щоб люди відчували мурашки від гордості за те, що вони українці, щоб інтереси Нації були в пріоритеті над усім іншим, щоб любов до України була у серці, у думках, у діях. Навіть якщо одна людина побачить и зрозуміє, що Україна – це прекрасно, всі мої зусилля того були варті», – зазначив Кирило Долімбаєв.

Ідейний натхненник гуманітарних та освітніх проектів при Кафедральному Соборі ПЦУ у місті Маріуполь Кирило Долімбаєв
Ідейний натхненник гуманітарних та освітніх проектів при Кафедральному Соборі ПЦУ у місті Маріуполь Кирило Долімбаєв
Підтримати волонтерські починання можна за цими реквізитами:
 МоноБанк — 5375411500922880
 ПриватБанк — 4731219114792710

Усі меценати, які побажають бути не анонімними, будуть відмічені на меморіальній табличці, що розташовуватиметься у Храмі ПЦУ.

Нагадаємо, минулого грудня у Мережі відбулася презентація проєкту нових різдвяно-новорічних пісень «Кришталеві Візерунки», започаткованого ютюб-каналом MVUA та профінансованого двома українськими меценатами, які розуміють важливість підтримки якісного вітчизняного музичного контенту.

 

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах, щоб завжди бути в курсі останніх новин зі світу української музики!

MusicInUA_button