«Він дав індустрії у всіх на очах»: Володимирович записав діс на Фріла

Дивіться перший кліп нового альтер его учасника львівської хіп-хоп-формації Глава 94.
Володимирович Ігор Гутник Глава 94 Гоня Ванпачмен Чотири Їбаних Роботи Фріл Андрій Шалімов На Відміну Від
Фото: скриншот з кліпу.

Ігор Гутник, він же репер Гоня, він же Ванпачмен, він же учасних хіп-хоп-дуету Глава 94, представив дебютний трек свого нового альтер его – Володимировича. Пісня називається «Чотири Ї*аних Роботи» та є дісом (дісреспек, англ. disrespect – вияв неповаги до конкретної персони через пісню. – Прим. ред.) на колишнього учасника реп-дуету На Відміну Від, а нині сольного виконавця Фріла (справжнє ім’я Андрій Шалімов, – Прим ред.).

«Володимирович відкриває очі людям. Володимирович прийде і за тобою також. Чекай», – йдеться у описі під відео.

Перш ніж перейти безпосередньо до кліпу, ви маєте розуміти контекст пісні. Тож, тримайте кілька фактів.

Найвідомішим хітом колишнього гурту Фріла була пісня «Я Боюся Чебурашку».

Після припинення діяльності На Відміну Від у 2014 році, Фріл зосередився на написанні сольного альбому «Спалах», на створення якого, за його словами, знадобилося чотири роки. Першим синглом з неї стала пісня «Intro», у якій репер розповідає історію написання платівки. Власне, рядок з цього треку і дав назву пісні-дісу Володимировича.

Альбом «Спалах» містив однойменну пісню, яка також була випущена окремим синглом та представлена у форматі лірик-відео. Про неї Фріл сказав, що це «можливо, найсильніший текст», написаний ним дотепер:

«Це найскладніший трек за моє життя, можливо, найсильніший текст (поки що, звісно). Найскладніший, бо пам’ятаю, як писав його, як потім він перероблявся безліч разів, поки Стас Чорний все не переробив з нуля.
Все вийшло, як я і хотів – і якщо сьогодні мене раптом не стане, то через роки ці слова згадають, я впевнений».

За його словами, пісня написана під час останніх боїв за Донецький аеропорт.

«Слідкуючи разом з усією країною за новинами, думав: “Я зобов’язаний щось зробити, не можна сидіти, склавши руки”. І написав “Спалах”. Плакав і писав, знову писав і знову плакав», – стверджує Андрій.

19 вереня 2019 року було оприлюднено виднограй на спільну пісню Фріла та Аліни Паш «Не Пили». Після його появи багато хто з колег репера почав звинувачувати його у кон’юктурі. Пісня, до речі, номінована на «M1 Music Awards» у номінації «Прорив року».

Тепер, власне, можете зацінити перше творіння Володимировича.

А зараз «найсмачненьке»: улітку 2015 побачив світ спільний трек Фріла та гурту Глава 94 (учасником якого, нагадаємо, є автор «Чотирьох Ї*аних Робіт»).

Додамо, що у своєму нещодавньому інтерв’ю Pidbit‘у Ігор Гутник розповів про роботу над сольним альбомом. Але з матеріалу виходило, що реліз він планує випускати під альтер его Гоня. У той же час він зауважив, що «пробував писати щось….про те, що відбувається, про все що діється навколо мене і що мене харить, бля*ь, найбільше».

«Гоня – чувак, який просто заїб*вся – його дістало все: від репу і двіжу, що зараз відбувається навколо цього музла, і до відношення оточуючих до нього», – розповів тоді Ігор.

Також він компліментарно відгукувався про сольних свого товариша по Главі 94 – Кашляючого Еда – і його нового альтер его – паліндрома, чий альбом «Про Сьогодні Завтра і Вчора» став одним із найяскравіших (на нашу думку) лонгплеїв цього року, випущених українськими музикантами. Хоча й справедливо зазначив, що це зовсім не хіп-хоп.

Тож, дебют Володимировича доволі небанальне явище на нашій сцені, оскільки стилістично він ближчий до синтіпоп-нью-вейву паліндрома, але формально продовжує хіп-хоп традиції у царині дісів.