Українські інді-артисти братимуть участь в національному відборі «Євробачення 2016»

Серед конкурсантів Джамала, The Hardkiss, Alloise, Brunettes Shoot Blondes, Pur:Pur та SunSay.
Brunettes Shoot Blondes Eurovision Євробачення 2016
Фото: надане прес-службою Brunettes Shoot Blondes / © Кирило Свєташов

Нещодавно стали відомі імена конкурсантів, які змагатимуться за право представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення 2016».

До 18 учасників, які пройшли попередній відбір і тепер будуть намагатися сподобатися журі відбіркового туру та глядачам, потрапили Джамала, The Hardkiss, Alloise, Brunettes Shoot Blondes (на фото), Pur:Pur, SunSay та інші.

На сьогодні відомо, що харків’яни Pur:Pur виконають у відборі пісню «We Do Change», яку вони представили взимку. Щоправда, як зазначила фронтвумен гурту Ната Сміріна, спеціально для конкурсу «пурпурові» переписали аранжування композиції.

Натомість Джамала, яка у листопаді оприлюднила кліп «Иные», братиме участь у національному відборі «Євробачення 2016» з новою піснею під назвою «1944».

«Минулого року я склала «1944» – знакову для мене композицію. Пісня натхненна розповіддю моєї прабабусі про трагедію, яка сталася з нашою сім’єю і з кримськотатарським народом у 1944-му. Прадід був на фронті, тому не зміг захистити її і дітей. Всіх повантажили у товарні вагони і, як худобу, кілька тижнів везли у Середню Азію. Тих, хто не витримував цих нелюдських умов і вмирав від голоду і спраги, просто викидали по дорозі з поїзда. Моя прабабуся теж втратила там одну зі своїх дочок. Для мене це дуже особиста пісня, і мені дуже важливо, щоб про цю історію дізналося якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами», – прокоментувала історію створення пісні Джамала.

Також відомо, що Alloise виступатиме із композицією «Crown», на яку минулого грудня презентувала сферичний відеокліп:

Додамо, що за перемогу у національному відборі окрім інших боротиметься маловідомий рок-гурт із Мукачева Peaks Of Kings. Прослухати трек «Metal Mania», який музиканти винесуть на розсуд громадськості вже за кілька тижнів, можна у спільності гурту у ВКонтакте.

Зазначимо, півфінали національного відбору відбудуться шостого та тринадцятого лютого, а фінал – 21 лютого. За підсумками глядацького та суддівського голосування під час прямих ефірів стане відомо ім’я представника від України.

Переможець вирушить до Швеції у травні цього року саме з тією композицією, яка принесла йому перемогу в національному відборі.