Це треба бачити! Музичні фільми 2015

Вашій увазі 10 стрічок, якими запам'ятався минулий рік.
Музичні фільми 2015 Океан Ельзи ТНМК Жадан І Собаки The Hardkiss Vivienne Mort ONUKA Zetetics Pianoбой Іван Дорн
Ілюстрація: Іван Ковальов

2015 рік відзначився великою кількість музичних фільмів – напевно, найбільшою за усі роки незалежності. Ми зібрали їх усі в окремий матеріал і коротенько розповіли про кожний із них.

 

Океан Ельзи – «ОЕ. 20 Live In Kyiv»

26 лютого відбулася прем’єра кінотеатральної версії концерту «Океан Ельзи – 20 років разом». Зафільмоване шоу гурту, що відбулося 21 червня 2014 року на столичному НСК «Олімпійський», було показане у більш ніж 100 кінотеатрах України.

«Для передачі масштабності події камери працювали не лише під час концерту, але й до нього – фіксували, як змінювався «Олімпійський», як будувалася сцена, встановлювалася техніка, як у день концерту чаша стадіону наповнювалася десятками тисяч глядачів, а потім великий стадіон знову повернувся до звичайного життя», – розповіли творці фільму.

До речі, телевізійний показ концерту Океану Ельзи відбувся на День Незалежності України, 24 серпня – на каналі ICTV.

 

ТНМК та МАСО «Слобожанський» – «Симфо Хіп-Хоп»

У квітні паралельно з однойменним альбомом «танки» презентували фільм-концерт «Симфо Хіп-Хоп». Стрічка містить відеозапис концерту, який ТНМК зіграли з Молодіжним академічним симфонічним оркестром «Слобожанський» у київському театрі ім. Івана Франка третього жовтня 2013 року. Концертний фільм також включає коментарі друзів та колег ТНМК, які відвідали зафільмований виступ.

«Так сталося, що концертів [з МАСО «Слобожанський»] у 2013 році було три, і всі три ми знімали й записували. Найкращим вийшов перший – київський концерт, його і випустили. Можливо, між іншим, ми згодом додамо до цього фільму деякі бонуси», – розповів один з лідерів ТНМК Олександр “Фоззі” Сидоренко в інтерв’ю українському суспільному телеканалу UA:Перший.

На питання, чому «танки» обрали формат поєднання фрагментів концерту з коментарями учасників і друзів гурту, Фоззі відповів, що «не любить конферансу між піснями».

«А коротенькі вставки свідків і причетних додають ритму і «живинки». Схема проста, але оптимальна, на мій погляд», – додав музикант.

 

Жадан І Собаки – «Гот Догс»

Фільм харківського режисера Михайла Лук’яненка та його студії «MyShortCinema Group» про етно-ска панків був презентований у межах серії зимових концертів Сергія Жадана і Ко у 2015 році.

«Цей фільм – знайомство, відверта розмова, кіно, в якому музиканти групи Жадан І Собаки розмірковують про те, чим для них є цей музичний проект: життя, робота, пошуки власного шляху чи можливість самовираження?» – ідеться в анотації до фільму.

Стрічка також містить кадри з живих виступів колективу. За твердженням режисера, почувши Жадана І Собак, починаєш «мимоволі ловити ритм, проймаючись та запалюючись шаленою енергетикою, що виливається зі сцени».

 

Синтез DNK – міні-фільм про запис ЕР «Мій Милий»

Документальний міні-фільм хмельницького арт-рок-гурту Синтез DNK було відзнято влітку на «Groove ProductionStudio» у процесі запису дебютного EP «Мій Милий». До відео увійшли фрагменти живого виконання пісень та коментарі від учасників колективу.

«Робота над міні-альбомом ішла на диво важко, зважаючи на те, що ми надпозитивні люди. Ми починали писати альбом з одним барабанщиком, закінчували з іншим – нашим «старим» ударником, який до нас повернувся. Басист травмував пальці і на деякий час «випав» з роботи. Ми не розуміли, як має звучати EP, і тому нашому гітаристу довелося долучитися до зведення, аби отримати той результат, який би нас задовольнив. Але це був цікавий досвід, та попри все, ми отримали задоволення», – зазначила вокалістка гурту Надія Телеховська.

 

The Hardkiss – «Big Show in Kyiv» (Stereo Plaza 2014)

Основою концертного фільму прогресив-поп-гурту стали зйомки з першого великого сольного шоу колективу, яке відбулося дев’ятого жовтня 2014 року. Окрім власне музичних номерів, у стрічці показано цікаві елементи закулісної підготовки до шоу, а також коментарі учасників гурту, стилістів та декораторів.

«Коли ми починали The Hardkiss, нам багато хто казав, що такого характеру музика ніколи «не зайде» в Україні. Ми з Юлею [Саніною] (вокалістка колективу. – Прим. ред.) вирішили взяти три роки – працювати кожен день та нікого не слухати. Якщо через три роки нічого не буде – значить, ці люди були праві. Якраз на триріччя гурту ми зібрали аншлаг у «StereoPlaza», який довів, що ми все робимо правильно», – розповідає у фільмі креативний продюсер і гітарист The Hardkiss Валерій Бебко.

Прем’єра «Big Show in Kyiv (Stereo Plaza 2014)» відбулася на «Новому каналі» минулого дня Києва. Згодом фільм було показано на Одеському міжнародному кінофестивалі, а вже 7 серпня годинне відео було викладене на YouTube-каналі The Hardkiss.

 

Концертний міні-фільм Vivienne Mort «Готика»

22 серпня інді-колектив оприлюднив відео частини свого виступу у столичному Домі освіти та культури «Майстер Клас». Зафільмований концерт Vivienne Mort відбувся 6 грудня 2014 року у межах туру на підтримку EP «Готика».

«Відтепер концертна програма «Готика» у домашньому перегляді!» – прокоментували оприлюднення стрічки музиканти на своїй сторінці у Фейсбук.

Також у відео, що триває трохи більше 20 хвилин, глядачі можуть споглядати кадри з передостаннього кліпу Vivienne Mort на пісню «Риба». Загалом концертний міні-фільм містить п’ять пісень – «Персефона», «Університет», «Готика» «Маріула» та «Риба».

 

ONUKA за участі Brevis Orchestra – «Live in Kiev»

Відеоверсія концерту ONUKA у супроводі рівненського симфонічного оркестру BREVIS під керівництвом диригента Геннадія Фіськова з’явилася на просторах Інтернету на початку осені. А от сам матеріал був відзнятий ще під час аншлагового виступу гурту, який відбувся 14 березня 2015 року у столичному клубі «Sentrum».

До речі, саме Геннадій першим запропонував Наті Жижченко зіграти спільний концерт. Співачка, у якої плани щодо подібного формату назрівали вже давно, без вагань погодилася.

 

Zetetics – «Live in Kyiv»

Лайв-відео концертного шоу, яке відбулося 22 жовтня у Києві, Ліка Бугайова та її команда презентували вже через місяць після нього – 18 листопада.

Знімали концерт Zetetics на шість цифрових кінокамер, а фарбував матеріал професійний колорист. Живий звук з виступу, що відбувався у клубі «Atlas», записували потреково.

«Того дня я усвідомила, що я щаслива людина. Те почуття, коли ввалюєшся в гримерку після [концерту], а тебе – немає. Ти залишилася в стінах. Сцені. Світлі. Людях. А кров, як кайф, біжить. І усе неважливо. Це як найсильніша любов. Тоді я зрозуміла, що не здамся. У мене народилася віра у те, що ми робимо. І абсолютна впевненість у команді…», –зазначила фронтвумен колективу.

 

Pianoбой – «Take Off» (історія створення обкладинки)

Шестихвилинне відео, оприлюднене на сайті Дмитра Шурова, присвячене створенню обкладинки до третього альбому його сольного проекту Pianoбой «Take Off».

Міні-фільм містить розповідь українського художника Сергія Дегтярьова про те, як він познайомився із творчістю Pianoбой та про специфіку створення обкладинки. Щє у відео є кадри роботи Сергія над картиною, а також коментарі Дмитра Шурова.

«Стадіон на обкладинці покинутий. І навіть перешкода, яку долає стрибун, трохи іржава. Наші уявлення про красу певним чином формує те, що ми бачимо в дитинстві. Я родом із Донецька, і крім іржі мало що в дитинстві бачив. Перший досвід зіткнення з природою у мене був у Карпатах лише кілька років тому», – зізнався Дегтярьов.

 

Іван Дорн – «RANDORN TOUR Documentary»

23 грудня музикант представив стрічку, зняту за мотивами туру на підтримку альбому «Randorn». У 75-хвилинному відео показано закулісне життя команди Дорна, підготовку до концертів та перипетії українського туру.

«Це кіно не про культ, не про дружбу, не про музику чи складну ситуацію в країні. А може, і про це», – зазначив Іван.

Сумарна кількість відвідувачів української частини туру «RandornTour» становила близько 25 тисяч. Загалом Дорн і Ко виступили із концертами у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі та Львові.