Трекiнг: Тінь Сонця – «Буремний Край»

Із піснями сьомого альбому фолк-металістів знайомить фронтмен гурту Сергій Василюк.
tin-sontsya-buremnyj-kraj-sergij-vasylyuk-treking

За словами музикантів, нова платівка відрізняється від попередніх більш насиченим гітарним звучанням, а деякі композиції навіть тяжіють до своєрідного симфо-металу.

«Окрім традиційних “бойовиків” (“Ромко Живий”, “Громом І Вогнем”) на альбомі присутні зворушливі, можливо, навіть неочікувані теми (“Дорога”, “Осокори”). Цікавою є також рок-версія відомої пісні «Вишневий Садок», яка до того виконувалась на концертах лише в акустиці», – говорять про свій сьомий альбом кияни.

28 жовтня Тінь Сонця відправились у всеукраїнський тур на підтримку нового лонгплею, у рамках якого уже відвідали майже 20 українських міст. А сьогодні, десятого грудня, із піснями нової платівки фолк-металісти познайомлять і киян під час свого виступу у клубі Sentrum.

Про історію та передумови створення пісень для альбому «Буремний Край» розповідає фронтмен гурту Сергій Василюк.

 

«Ромко Живий»


Пісня була написана наприкінці 2014 року, коли у нашому суспільстві почала назрівати серйозна “смута”. Війна на сході на той момент тривала ще менше року, проте уже встигла “втомити” і “набриднути” багатьом з тих, хто навіть ні разу не був у зоні бойових дій. Героїзм бійців і жертовність волонтерів на фоні байдужості та роздратування гламурних “щасливчиків”, які війну бачили лише по телевізору, і народили цю пісню.
Було неймовірно приємно, коли мені зателефонував побратим з добробату і сказав, що тепер це його улюблена пісня на рівні з “Козачою Могилою”.

 

«Громом І Вогнем»


Створення цієї пісні мало довжелезну історію, проте саме на початку 2016 року вона постала такою, щоб бути актуальною і у той же час “класичною” для Тіні Сонця.
Те, що не вбиває – робить нас сильнішими! Грім і вогонь – якраз ті стихії, які мають неймовірну сакральну силу мобілізувати і духовну, і лицарську міць України у кожному її куточку. Саме ця пісня дала назву альбому «Буремний Край».

 

«На Відблисках Мого Меча»


Пісня виникла однією із найперших на альбомі завдяки своїй натхненниці – Златі-Зоряні Паламарчук, вже добре знаній і улюбленій поетесі, яка ексклюзивно запропонувала зробити пісню на її вірш. Величезна дяка за довіру!
Твір присвячується українським воїнам та їхнім берегиням.

 

«Промінь Волі»


«На вершині завжди холодно» (Олександр Шовковський).
Присвячується тим, хто тривалий час не боявся іти проти течії, сповідуючи доволі незрозумілі для широкого загалу цінності. З плином часу, а інколи й взагалі раптово, переконання цієї людини стають модними і навіть буденними, а вона сама так і лишається непоміченою. Така її невдячна доля, та все ж про це ніколи не варто жалкувати.

 

«Вітер З Гаєм Розмовляє»


Пісня колишніх гітаристів Тіні Сонця Андрія Савчука та Анатолія Зіневича на слова Тараса Шевченка. Вона була створена ще у 2000 році і уперше виконувалась гуртом VAART, засновниками якого якраз і були Толік та Андрій. Ця пісня відразу увійшла до раннього репертуару Тіні Сонця і одразу стала помітним хітом. Власне, без неї не проходив жоден концерт 2003 року. Пізніше вона потрапила до демо-альбому «За Межею» (2005), а цього року, після її відродження на «ШЕ-фест’і» ми просто не могли не записати її в кращій якості. Дякуємо за позитивний вплив Юлії Капшученко!

 

«Дорога»


Найсвіжіший твір, народжений наприкінці цьогорічної зими (у лютому 2016 року. – Прим. ред.). Казкова річ про реальне життя: моє і моїх побратимів. Для тих, хто хоче чогось «новенького» чи «старого-доброго» від Тіні Сонця – раджу відразу слухати саме цю композицію. А з тексту зрозумієте все…

 

«Осокори»


Неймовірно особиста річ. Допускаю, що може “зайти” не з першого разу.
Пісня про найважливіше і про те, що не маємо права опускати руки. Живімо!

 

«Слобожанський Рок-Н-Рол»


Ще зі школи я знав про певний “галицький феномен”, який проявляється і в патріотизмі, і у особливому гонорі, а головне – у якійсь власній “родзинці”. Дуже хочеться, аби і на Сході України виник своєрідний слобожанський феномен, який нічим не буде поступатися західноукраїнському і матиме свою “родзинку”. Тим паче, що одне із найдавніших українських поселень Слобожанщини – полкове місто Ізюм.

 

«Вишневий Садок»


Рок-версія уже добре знаної акустичної теми. Суворий реалізм, відчай і все ж віра у ближнього, віра у перемогу. Особливим образом є “бабина хата”, яка у всіх нас дуже схожа, як і спільною є Батьківщина. Бережімо її, особливо якщо ми не кріпаки, а справді – козаки!

 

«Зродились Ми Великої Години»


Гімн ОУН, написаний Олесем Бабієм у 1932 році, звучить сьогодні цілком актуально.
За знайомство із цим твором дякую моїм друзям Чорним запорожцям, як і за знайомство з людиною-легендою – сотенним УПА Мирославом Симчичем. Саме на його День народження 2011 року я уперше виконав цей твір під гітару і таким чином він увійшов у мій власний співаник. З часом стало зрозуміло, що потребується рок-версія.
Уперше Тінь Сонця виконали гімн ОУН у Львові у 2014 році, а його остаточна версія була записана, власне, до свята Покрови цього року. Героям Слава!