Трекiнг: Rock-H – «Співаночки Про Любов»

Про пісні четвертого альбому розповідає їхній автор та лідер гурту Віктор Янцо.
TRACKING Rock-H Співаночки Про Любов MusicInUA

Свіжий лонгплей Rock-H багато у чому став особливим. Уперше в історії цього мукачевського гурту основні вокальні партії виконав незмінний лідер колективу Віктор Янцо. Також ця платівка стала першою роботою фольк-рокерів, що ознаменувалася дворічною перервою між альбомами (до цього Rock-H випускали платівки щороку: 2012-го «In Vinko Veritas», 2013-го «Отава» та 2014-го «Білий Динь»). Незмінним залишився колорит закарпатського діалекту у текстах пісень та фірмова мелодійність.

«Цей студійник – найбільш виплеканий з усіх наших альбомів. Не тільки тому, що від дати виходу попереднього минуло два роки, а насамперед тому, що для нього ми вперше використали не всі наявні композиції. До альбому увійшло близько третини написаних за цей час пісень, причому переважно ті, які були створені останніми. Платівка вийшла гітарною, драйвовою з украпленнями лірики», – говорить про нову платівку Віктор.

Платівка «Співаночки Про Любов», як і усі попередні альбоми гурту, записувалася у студії «JENNY:RECORDS» у Львові. Пісні для неї написані протягом 2014–2015 років, а безпосередньо студійна робота відбувалася наприкінці 2015 – на початку 2016 року. У ролі аранжувальника і саундпродюсера виступив Остап Панчишин (лідер гурту Патриція). До саунд-продюсування долучився і гітарист Rock-H Мар’ян Криськув. Він же виступив у ролі звукорежисера та зробив зведення і мастеринг треків. Окрім музикантів гурту, у записі також брали участь Віталій Кухарський, Роман Беднарський, Віктор Винник та Олеся Киричук.

Далі із кожною композицією платівки слухачів знайомить Віктор Янцо – його пряма мова.

 

«Конопельки»


Пісня-інтро, яка має ритм і текст коломийки. Вона відносить слухача у Карпатські гори. Налаштовує на відповідне сприйняття наступних треків. Текст пісні починається словами «Не дивуйте люди добрі, што я заспіваву, заспівайте і ви собі, ци я вам не даву?». Я свідомо розпочав альбом з цієї ремарки, оскільки співаю не так давно (раніше основним вокалістом гурту був Іштван Халус, який полишив колектив 2015 року. – Прим. ред.).

 

«Мигалю»


Весела «гоцалка» на провокативну тему. Під час концертів сприймається на «ура». Містить звукові ефекти поцілунків, які «чіпляють» увагу слухачів. Але ліричний відступ-колискова дає публіці передихнути і привносить свою родзинку у цю співаночку.

 

«Три Доньки»


Була написана чи не найпершою з-поміж усіх пісень альбому. Має рОковий гітарний саунд. Досить відчайдушна і жорстка річ про важку жіночу долю. Добре сприймається на концертах.

 

«Колискова»


Пісня, на яку ми відзняли відео і яка вже має своє коло прихильників. Коли ми оприлюднили її в мережі, люди почали надсилати нам інші виконання з такими самими словами. Так, цей текст (як і більшість інших в альбомі) запозичений з народної пісні. А мелодія – авторська.

 

«Бескидом Ішла»


Співаночка, яка була оприлюднена першою серед пісень нового альбому – майже рік тому. На відео до неї, яке ми знімали у селі Осій Закарпатської області, присутній не лише гурт, але й уся моя сім’я – дружина Ірина та донечки Марічка і Іванка. Цікавинки цій композиції додають ексцентричний синкоповий ритм та гарні вокальні партії у виконанні співачки зі Львова Олесі Киричук.

 

«Горі Гай»


Одна з найчуттєвіших композицій альбому. В основу її лірики покладено народні тексти про жіночу долю. Мені дуже подобається аранжування цієї пісні, запропоноване нашими саунд-продюсерами. Тут було використано акустичний клавішний інструмент родес, а деякі фрагменти партії гітари виконуються не медіатором, а гітарним смичком.

 

«Млада Невіста»


Співаночка в стилі диско. У ній є згадка про капусту. Це не лише тому, що у народних піснях зустрічається такий образ, а ще й через те, що на Закарпатті є багаті села Заріччя і Сільце, мешканці яких заробляють свої статки, вирощуючи капусту в парниках на родючих землях долини річки Тиса. Наречені або, як кажуть у нас, невісти з цих сіл завжди мають добре придане.

 

«Галю»


Ця пісня в темпі, який я називаю «вічний двигун». Цікаво що її текст – повністю авторський, жодну його частину ми не запозичили з фольклору, як це робимо зазвичай. Слова «Галю, хижу (хату) ти запалю» досить погрозливі, я довго не міг до них звикнути. А словосполучення «колишню спалю» може неоднозначно сприйматися україномовним слухачем, насправді воно означає «спалю хлів».

 

«Яворе»


Одна з пісень альбому, написана в середньому темпі. Не швидка і не повільна. Ми видали її в дуеті з лідером гурту Мері Віктором Винником. Вона про те, як дівчата приносять своїм хлопцям їсти на поле. Така турбота – вияв справжньої любові.

 

«Юрику»


Одна із «зірвидахових» пісень. Дуже добре іде на живих виступах. Пісня на народний текст, тому від жіночого імені. Але це не має значення, головне – енергетика. Хлопці на студії зробили трохи «містичні» акорди і драйвовий саунд. Під неї можна гарно відриватися.

 

«Володю»


Одна з найновіших пісень, у рідкісному для нас розмірі три четверті. Вона асоціюється у мене з саундтреком до якогось фільму. І, як деякі народні тексти, містить сороміцькі натяки. Це гра слів наприкінці другого куплету, яку ми повністю запозичили з народної пісні «Ой Ти Старий Біваку».

 

«Докіть сь ме в Рокаши»


До створення цієї композиції мене надихнула пісня у виконанні закарпатського гурту Гудаки. Зачепила наявність назви нашого гурту в автентичному народному тексті. Спочатку вона звучала в ритмі регі, але згодом саунд-продюсери альбому Остап Панчишин та Мар’ян Криськув перетворили її на дуже мелодійну баладу з розгорнутою драматургією. Я б хотів, щоб народний текст застільної пісні люди сприйняли ширше. На мою думку, ця пісня спонукає замислитися про життя і згадати тих, кого з нами немає.

 

Вихід своєї четвертої платівки «Співаночки Про Любов» Rock-H підтримають низкою концертів. Наразі відомі виступи в Ужгороді, Києві, Львові, Луцьку та Івано-Франківську. За актуальним розкладом концертів можна слідкувати на офіційному сайті колективу.

7 коментарів “Трекiнг: Rock-H – «Співаночки Про Любов»

 1. Віктор – основа колективу, всім зрозуміло, що Рокаш без нього не існував би. Але голос Іштвана теж став невідємною частиною гурту і для мене, як і для багатьох, великий жаль, що він покинув колектив. То був прекрасний голос, який ідеально доповнював прекрасну музику. Слухала Рокаш декілька років, їздила на концерти. Шкода, але звикнути до нового вокалу не змогла. Заздрю тим людям, які змогли. Так би хотілось потратити на живий виступ у старому складі. А Іштвана я думаю будуть згадувати ще довго. Тому що він приклав теж багато зусиль, щоб Рокаш став тим колективом, яким він є. Бажаю всім успіхів і Іштвану і Рокаш!

 2. Пісні, які вперше почув від Іштвана у виконанні Віктора слухати неможливо. Не те. Шкода.

 3. Може це буде нова пісня у наступному альбому???
  Бо чесно кажучи мені це уже трохи набридло. Ну не співає він у Rock-H! Люди дорослі і так вирішили. Чи Іштван за “вхопив зірочку” і “плюнув” на Rock-H, чи Вітя з висоти керівника гурту і автора композицій “постави” ультиматум неприйнятний Іштваном – не має значення і не важливо. Іштван уже довго не співає і навряд чи буде ще колись співати у гурті, зараз виконавець – Віктор Янцо і все.
  Слухати чи ні – справа кожного особиста.
  Попередні альбоми з вокалом Іштвана – класні!
  Попередній і теперішній альбом з вокалом Віті – класні!
  Майбутні альбоми – чекаю, що теж будуть класні!
  Я, наприклад, слухаю всі альбоми підряд, по колу і кайфую!!!

Comments are closed.