Трекiнг: Omodada – «Кімнати» [EP]

Про історію кожної з п'яти композицій дебютного міні-альбому розповідає його автор Лесик Драчук.
Tracking Omodada імнати Лесик Драчук Echo Gardens Los Colorados Шпиталь Рекордс MusicInUA

Omodada – альтер-его добре знаного в Тернополі музиканта та саунд-продюсера Лесика Драчука. Хто цікавився вітчизняною музикою ще до того, як це стало трендом, знає його як екс-учасника колективів Echo Gardens та Los Colorados. Також Лесик є засновником студії «Шпиталь Рекордс», на якій допомагав втілювати у життя (і продовжує це робити нині) музичні ідеї для Bohomolniy, PIANO, DaKooka, Semmar, Miles Babies та багатьох інших.

Далі – пряма мова музиканта.

«Кімнати» – це мій перший реліз, записаний та спродюсований самотужки. Тут я зібрав докупи весь свій попередній досвід з колективних робіт у OmodadaGee, Echo Gardens, Los Colorados та зробив спробу втілити своє теперішнє бачення музики зі всілякими звуковими заморочками й експериментами на власній студії «Шпиталь Рекордс». Робота проходила дуже виважено та повільно, що дало можливість сотні разів її відредагувати та вдосконалити.
Ідеєю альбому є [спроба] «прокатати» мозок слухача протягом п’яти пісень по різним локаціям – реалістичним та примарним. Тому він дуже гарно слухається в дорозі. Загалом EP «Кімнати» у мене асоціюється із картиною, яка пройшла свою еволюцію – мазок за мазком. Я щасливий нарешті вам її показати.

 

«Кімнати»


Перша пісня, написана для цього міні-альбому. Логічно, що вона його і відкриває слухачу. Ідея пісні дуже проста і трішки буддистська – «Увесь світ у твоїй голові». Читали «Скафандр і Метелик»? Ті, хто знайомий з цією книгою чи фільмом, добре мене зрозуміють.

Серцевина пісні – партія на класичній гітарі, яка і веде композицію. Якось я грав її пізно вночі для Паші і Яни з гурту Zapaska. Паші сподобалось, а Яна заснула, поки я догравав останні ноти. Це підштовхнуло до ідеї «оживити» пісню бадьорою ритм-секцією у стилі The Dandy Warhols (американський рок-гурт, чия пісня «Bohemian Like You» стала супер-хітом 2001 року) та цікавими синтезаторами. Влаштовуйтеся зручніше – та починайте подорож!

 

«Мохи І Насіння»


Як на мене, найатмосферніша композиція із цього EP. У ній безліч потаємних звуків та секретних резонаторів. Якщо підрахувати кількість звукових доріжок, що там звучить – налічите щонайменше п’ятдесят.

Основний мотив придуманий на вінтажному електрооргані 70-х років, а вокальна партія написана під впливом балтиморських виконавців. Потім будувати пісню мені допомагав друг з попереднього колективу OmodadaGee. Він записав бек-вокали, губну перкусію та гітарний нойз.

«Мохи І Насіння» – апокаліптична картина планетарних масштабів з мажорним закінченням. Найкраще сприймається на апаратурі з потужними басами.

 

«Морський Гігант»


Написана в день придбання електрогітари Vester. Я хотів протестувати її на різному звуці, а вийшов класний структурний трек.

Найцікавіший нюанс «Гіганта» у звуці барабанів. Вони писались одним мікрофоном, щоб наблизитись до олдскульного звучання чи отримати щось на кшталт австралійського психоделічного саунду. Розбавити звукову палітру допомогла подруга Наталя Багрій (флейта, вокалізи на індійську тематику).

Назва пісні прийшла під час подорожі з коханою на дикий пляж Кара Дере. Піщаний пляж виявився найкращою візуалізацією для цієї пісні, і після пережитого на ньому шторму було вирішено присвятити її міфічному персонажу – Морському Гіганту.

 

«Розкажи Нам»


Psy-folk тернопільського розливу. Пісня малює картини нічного лісу та його мешканців. Вогники хижих очей, багаття, повний місяць – такі у мене асоціації з «Розкажи Нам».

У композиції багато струнних, зокрема банджо, записане другом Романом Божко, який випадково забіг у гості. Усі інші гітари писались на студії Вадима Возняка, що знаходиться на хуторі за містом. Це місце без інтернету, де навколо лише поле і ні душі. Щось схоже, як у фільмі «Френк» (британо-ірландсько-американська комедія 2013 року. – Прим. ред.). Найбільший кайф туди добиратись узимку: щоб записати пісню, тобі потрібно пройти кілометри по полю, прибрати сніг на порозі, наколоти дров, нагріти дім. Тоді ти дуже цінуєш пройдений шлях, і результат роботи виходить неймовірний.

 

«All My Gods» (feat. TikTu)


Стилістично і мовно вирізняється з альбому, але водночас є його незамінним завершенням.

Це епічний твір про подорож на Марс. Останнім часом я захопився життям та ідеями канадсько-американського інженера Ілона Маска. Це він генеральний директор Tesla Motors та засновник компанії SpaceX, що має на меті колонізувати Марс. Одним словом – поцікавтесь.

Вокальну партію заспівала вже згадана Наталя Багрій (Tik Tu). Труби та кларнети підкреслюють помпезність намірів авторів композиції. Нам хотілося створити атмосферну космічну картину з видом через ілюмінатор на безмежний космос, співаючи свою останню пісню в кораблі, що прямує на червону планету. Це був би ідеальний саундтрек для [телеканалу] Discovery Science.

 

Дебютний міні-альбом «Кімнати» проекту Omodada побачив світ 1 жовтня 2015 року. Легально придбати його та фінансово підтримати його автора можна за посиланням.