Трекiнг: Egor Grushin – «Once»

Кожну із дев'яти композицій нового альбому їхній автор ексклюзивно представляє у нашому матеріалі.
Egor Grushin Once download tracking MusicInUA.com

Свій четвертий студійний лонгплей Єгор Грушин називає дуже контрастним та найменш драматичним. Робота над платівкою тривала рік, а усі композиції, що увійшли до неї, були ретельно відібрані композитором.

«Кожна композиція у цьому альбомі є довершеною та самодостатньою. Кожна несе свій настрій і розповідає свою історію. Я вважаю цю платівку своєю найсерйознішою роботою на сьогодні та, мабуть, найменш драматичною. На відміну від попередніх моїх альбомів, “Once” вийшов дуже контрастним. Ліричні композиції ідуть за жвавими, меланхолійні – за танцювальними, драматичні – за медитативними… Мої рідні та друзі кажуть, що саме завдяки цій контрастності альбом постійно тримає увагу, зацікавлює та водночас ніби поглинає й розчиняє у собі. Я намагався зробити “Once” різноплановим, щоб у ньому можна було відчути музику у різних її варіантах та можливостях, з різними емоціями, настроями, техніками, мелодичним та гармонічним матеріалом», – розповідає композитор.

Окрім Єгора, у роботі над альбомом також узяли участь Роксолана Пахолків (віолончель), Анна Бура (перша скрипка), Марта Бура (друга скрипка) та Едуард Погарецькі (альт). Запис «Once» було зроблено на студії Virtuoso Records під керівництвом звукоінженера Богдана Нестора. Дизайн обкладинки платівки створив Андрій Балан.

«Робота над альбомом тривала понад рік. Ще у травні 2015 року ми почали працювати разом із Богданом Нестором на студії Virtuoso Records над накопиченням і зробили перший трек «Run». Проте згодом я вирішив відкласти цей аудіотвір на певний час і не включати його до «Once», – розповів автор платівки. – Остаточну концепцію і матеріал вдалося сформувати вже взимку, насолоджуючись мальовничою природою і незабутньою атмосферою під час проживання серед гір у справжньому замку на кордоні Польщі та Чехії».

Композиції свого четвертого лонгплею представляє їхній автор Єгор Грушин. Далі його пряма мова.

 

«Intro»


«Іntro» є невід’ємним вступом до композиції «Essential». Він відіграє важливу ввідну роль у настрій цілого альбому. Строгий та архітектурний, цей аудіотвір віддалено нагадує старовинну барокову музику, для якої важливою була гармонічна естетика. Цей невеликий інструментальний вступ можна охарактеризувати як струнний хорал, що виконується лише струнним квартетом, на відміну від усіх інших треків альбому. Це ніби відлуння мого попереднього альбому «Dominicano» (платівка побачила світ 12 квітня 2014 року. – Прим. ред.).

 

«Essential»


Перша композиція, яка була написана для нового альбому ще два роки тому. Саме після написання «Essential» я зрозумів, що четвертий лонгплей буде менш драматичним за своїх попередників. Тепле соло віолончелі є однією з найбільш милозвучних та світлих сольних партій на платівці. Оскільки назва композиції у перекладі означає «істотний», «суттєвий», можна зробити висновок про вагомість історії, яку я хотів донести до слухача через музику.

 

«Summer»


Мабуть, найбільш позитивна та життєрадісна композиція з усього альбому. Коли я її сам переслуховую, у мене з’являється відчуття, наче перебуваю десь на вечірці на Мадагаскарі. Здебільшого воно виникає завдяки ломаним ритмам та ритмічним візерункам, які виконані за допомогою фортепіано, ксилофону та піцикато (спосіб гри на струнних музичних інструментах, коли звук видобувається щипком або дотиком пальців, а не смичком, молоточком тощо. – Прим. ред.) струнних. І оскільки альбом вийшов у перший день літа, саме цією композицією хочу побажати слухачам насолоджуватися найрадіснішою порою року.

 

«Once»


Назва цього атмосферного твору стала назвою альбому, тому композицію «Once» можна вважати головною аудіороботою цілого альбому.
У кожного з нас є якась особлива, незабутня, але недовготривала історія, що завжди починається зі слів «одного разу». Аудіотвір «Once» може кожного з нас перенести у власні спогади та оживити мить, яку хочеться пригадувати знову і знову.

 

«Waltz»


Потрапляння цієї композиції до альбому не було запланованим. Уже коли лонгплей був практично готовий, виникла ідея включити «Waltz» до його складу. І це мене дуже тішить. Цей твір органічно вписався у концепцію платівки і додав свого забарвлення до її загальної картини.
Ми можемо багато дізнатися про бали з класичної літератури, а я зобразив їх у музиці і трохи осучаснив. Іноді ми потребуємо музики, що облагороджує та є втіленням інтелігентних і аристократичних манер.

 

«Sparkle»


Другий сингл, який ми презентували ще до релізу альбому. Яскравість, варіативність та блиск – такими трьома словами можна охарактеризувати цю композицію. Безумовно, твір є світлим та несе позитивні емоції. Іскра миру, добра та всезігріваючої любові у кожному з нас, час нею ділитися…

 

«Charming Smile»


Кажуть, коли людина сміється, це продовжує їй життя, а коли вона усміхається до іншої людини, то ділиться із нею своїми хорошими емоціями та дарує так зване ментальне тепло. Зазвичай щира посмішка у нас асоціюється із радістю та щастям, і саме про радість та щастя у чарівній посмішці близької людини я розповідаю у «Charming Smile».

 

«Ocean»


Спеціально до Piano Day вийшов соло піано-сингл «Ocean». У ньому можна відчути глибину океанської безодні, яка метафорично зображає безмежний світ у кожному із нас. Мелодія, яка невтомно переливається, утілює могутню силу живої природи зі своїми секретами і таємницями, розгадати які не кожному під силу. Проте саме ця загадковість так приваблює…
До речі, це єдина композиція на цьому альбомі, у якій не використовуються інші інструменти, окрім фортепіано.

 

«Loss»


Єдина драматична композиція у альбомі. Безперечно, відчуття втрати – одна із найсильніших емоцій, яку може відчувати людина. Саме це відчуття може абсолютно знесилити й довести до відчаю. Або навпаки – зміцнити особистісний стержень, зробити сильнішим та витривалішим. Яким шляхом піти – вибір лише за вами, але ви точно не зможете стояти на місці.

 

На компакт-дисках новий альбом можна придбати на офіційному сайті Єгора Грушина. Цифрова версія платівки доступна на музичних платформах iTunes, Google Play, Deezer, Spotify, Bandcamp, Amazon, Yandex та інших.