The ВЙО

26.06.2015. The ВЙО, Київ, Бочка на Подолі
Київ
20:00
вул., Верхній Вал, 22
(067) 433-0433
bochkapodol.com.ua

Концертна програма київського виступу The ВЙО міститиме кілька нових пісень, що мають увійти до наступного альбому гурту.

The ВЙО – добре знаний український колектив, який зазвичай називають піонерами українського реггі. Гурт було засновано у 1991 році у місті Кобеляки Полтавської області. Основу команди склали гітарист Сергій Підкаура та співак Мирослав Кувалдін. Протягом першого десятиліття існування групи музиканти періодично розходилися, сходилися, до них приєднувались інші учасники.

У 1995 році The ВЙО стали лауреатами фестивалю «Червона рута» із задиркуватою піснею «Ганжа» – гурт зайняв третє місце у жанрі танцювальної музики:

Пік популярності колективу припав на часи співробітництва із мистецькою агенцією «Територія А» і ротації кліпів у однойменному хіт-параді.

У 1998 році виходить перший альбом гурту «Вироби З Пластмаси», пісня з якого – «Зорі» – стала маніфестом українських растафарі:

У 2000 році гурт оголошує про припинення свого існування і возз’єднується лише через вісім років – 21 серпня 2008 року на фестивалі аматорського мистецтва «Вйо, Кобеляки». Того ж року виходить другий лонгплей The ВЙО «Ganja», до альбому увійшло 18 треків, записаних в період із 1995 до 1998 року. Частину з цих пісень меломани могли вже чути на касетному альбомі «Вироби З Пластмаси».

Третій студійний альбом колективу «Є?» вийшов у 2012 році й був підтриманий випуском кількох кліпів.

У травні 2014 році світ побачила четверта номерна платівка The ВЙО «Мапа», присвячена Україні.