Тест: завдяки чиїй творчості ви почали слухати українську музику?

25-й річниці Незалежності України присвячується!
????????????????????????????????????

З нагоди сьогоднішнього Свята ми вирішили поцікавитися у вас, шановні співвітчизники, завдяки творчості кого із митців ви почали цікавитися вітчизняною музикою.

З цією метою редакція MusicInUA відібрала 18 (на наш суб’єктивний погляд) артистів, які уже устигли залишити вагомий слід в українській музиці. Якщо ж серед них ви не знайдете того, чия творчість спонукала вас копнути глибше, ніж пропонувала вітчизняна теле-радіо-кон’юнктура, залиште коментар із ім’ям артиста чи назвою гурту під цим матеріалом.

Із Днем Незалежності України вас!

34 коментарів “Тест: завдяки чиїй творчості ви почали слухати українську музику?

 1. Тарас Петриненко, якого чомусь немає в цьому списку, своєю музикою вплинув на мене, як ніхто. Іво Бобул, звичайно, жесть. Це як співали ТНМК: “Ні, це не той, ні, це не цей, це – людина-панацея, не тітка Сара, не дядько Сем – це суперІвоБобулмен”. Ось так іронічно.

  1. Якщо я не помиляюсь це в 90-х був фестиваль Червона Рута з якої ми й дізналися про існування української музики. Ірина Білик “Ти мій”, Сашко Пономарьов “Моя ти зіронька”, Юрко Юрченко “Я йду” на жаль їх також тут немає. Ще була “Територія А”, де навіть перші кліпи ми побачили українські. Давно то було, я тоді ще маленька була.

   1. А я вже тоді був дорослий і досі пам*ятаю ті пісні та тих виконавців.

 2. Для мене все відбулося чітко в 1989 році після фестивалю Червона Рута. Гурти Кому Вниз і Зимовий Сад. Звичайно, Брати Гадюкіни і Воплі Відоплясова. Але Кому Вниз – реальні монстри. З Пелихом із Nameless співав разом в хорі, якщо що. А Іво Бобула ви заберіть звідти, чи що, або вже й Поплавського додайте))))

  1. Ні-ні, Іво Бобула не чіпайте. Ви просто не розумієте величи цього Музиканта.

 3. Моторолла – коли вони ще грали важку музику, Мертвий півень, Nameless – гурт в якому грав Пелих, думаю що мало хто його чув. Плач Єремії та Пікардійска терція.

 4. Загалом почав цікавитися Українською музикою після концерту Тартака та ТНМК 15 років тому, на який притягнув мене друг, після третьої пісні вже не міг встояти на місці. Років за шість до того подобався гурт The Вйо та трохи Воплі Відоплясова і одна пісня Вхід у Змінному Взутті (але я ще тоді не знав, що то вони).

  1. До речи, Потап потрапив до нас з гурту ВуЗВ — вхід у змінному взутті. А ви не знали?

 5. Когось конкретно важко назвати, із здобуттям незалежності Країни з’явилося багато гідних виконавців, але на мою думку першими мають бути Д.Гнатюк, “Тріо Мареничи”, К.Огнєвий і безумовно Квітка Цісик.?

  1. В.Зінкевич та Н.Яремчук і пісня “Червона Рута”. Але у цьому вигляді я її почула тільки у 90-ті.

 6. У мене все почалось з гурту Аква Віта!

  Однак Тартак вплинув на мене найбільше! За нього й проголосував

 7. Першими були, мабуть, трио Мареничів чи Два Кольори.
  А ось так, щоб почув спорідненість… Першими почув Воплі, ще на початку їх діяльності. А спорідненість, відчуття – “ось, моє!” я, киянин , дивно це чи ні, відчув із Гадами. Нього, Кузя, Кузя…

 8. З якого виконавця я почав слухати українську естраду, мабуть, точно не пригадаю. Але точно пам’ятаю першу пісню яка мене зачепила – Скрябін – Танець Пінгвіна.

 9. гурт”Мандри”!!! і новорічна ніч на Майдані!відкрила для себе українську сучасну музику,сподобалися і КозакСистемс,але “Мандри” захопили,заворожили,тепер слухаю і коли добре,і коли важко на душі

 10. Фантом 2!
  Дуже шкода що вони не продовжили своєї творчості.
  Це було щось на початку 90-х… Одні з перших що взяли курс на танцювальну музику.

 11. Мої бабусі не були артистами, але все почалося з їхніх колискових.

Comments are closed.