Про пісню Джамали написали провідні світові ЗМІ

Мова йде про композицію «1944».

Композиція «1944», із якою співачка виграла перший півфінал національного відбору «Євробачення 2016», потрапила у поле зору провідних світових ЗМІ.

Сталося це із легкої руки журналістів Вікторії Веселової та Олександри Мельник, які написали великий матеріал про передісторію появи цієї композиції для «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода». Згодом цю статтю передрукувала британська «The Guardian», а згадка про звірства сталінського режиму проти кримських татар також потрапила до новини авторитетного ресурсу IMDB.

«Минулого року я склала «1944» – знакову для мене композицію. На її написання мене надихнула розповідь моєї прабабусі Назил-хан про трагедію, що сталася з нашою сім’єю та з усім кримськотатарським народом у 1944 році. Я маю на увазі насильницьку депортацію. Моя прабабуся тоді втратила одну зі своїх дочок.
Насправді, тема цієї пісні близька багатьом людям у найрізноманітніших країнах світу. Дуже багато народів пережили свої жахливі трагедії – репресії, депортації і геноцид. І, на жаль, люди досі не навчилися мирному співіснуванню і толерантності», – розповіла про пісню Джамала у день її прем’єри.

За словами співачки, ця композиція є для неї дуже особистою.

«Для мене це дуже особиста пісня і мені б дуже хотілося, щоб меседж, який в ній міститься, почуло якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами», – говорить Джамала.

Як бачимо, цей меседж у світі таки почули.

Переможний виступ Джамали у півфіналі національного відбору «Євробачення 2016»:

2 коментарів “Про пісню Джамали написали провідні світові ЗМІ

  1. Джамала умнічка!! преконана, що тільки вона має їхати!! так тримати! пісня бере за живе…

Comments are closed.