Океан Ельзи заспівали з alyona alyona

«Країна Дітей» – присвята дітям України, які постраждали внаслідок війни, збройних конфліктів та терактів.
Океан Ельзи alyona alyona Святослав Вакарчук Країна Дітей відео кліп слухати Віктор Придувалов
Фото: надане прес-службою гурту Океан Ельзи.

Сьогодні, першого червня, відбулася прем’єра спільної пісні гурту Океан Ельзи та реперки alyona alyona на слова відомого українського поета Сергія Жадана «Країна Дітей».

«”Країна Дітей” – присвята дітям України, які постраждали внаслідок війни, збройних конфліктів, терактів. Прем’єра до Міжнародного дня захисту дітей – це нагадування, що, перш за все, діти потребують захисту від вчинків дорослих, від їх безвідповідальних та жорстоких рішень», – зазначають творці композиції.

Повідомляється, що наприкінці 2020 року Сергій Жадан запропонував Святославу Вакарчуку створити пісню на його вірш, присвячений пам’яті Данила Дідіка, хлопця, який у 2015 році загинув у Харкові внаслідок теракту під час Маршу єдності.

Сергій Жадан: «Для мене це дуже приватна пісня. Попри те, що в ній йдеться про речі, які стосуються нас усіх. Надто щемкою є тема дітей, які мусять робити вибір, які прикривають собою дорослих, які, проростаючи в небо, фактично, це небо над нами тримають. Мені дуже б не хотілося, щоби ця композиція сприймалась пафосно. Вона про речі болючі, але такі, що дають надію. Передусім це пісня, звісно, про любов».

За словами лідера Океану Ельзи, він одразу погодився, «бо текст – пронизливий і точний – просто не може залишити байдужим».

Цікаво, що Вакарчук написав композицію в зовсім нехарактерній для себе манері.

Святослав Вакарчук: «В останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру і класичний реп початку 90-х. І спробував уявити, щоби було, якби я читав. Так і записав демо. А потім в мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з alyona alyona, тому що вона не тільки нове і актуальне покоління, але вона ще й мала стосунок до дітей, бо була вихователькою в садку і відчуває цю тему, як ніхто інший».

Логічно, що Альона дописала свою частину тексту, який читає в «Країні Дітей».

alyona alyona: «Святослав розказав мені, що є чудовий вірш, написаний Сергієм Жаданом і то буде новою піснею ОЕ. Він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Я з великим задоволенням погодилася на те, щоб записати цей фіт, адже така тема мені близька. Серед моїх підписників є дуже багато дітей з різних регіонів країни, зокрема тих, які вимушені були покинути Схід України. Для мене велика честь сказати кілька слів про них, висловити їм свою підтримку і слова вдячності саме у тій манері, у якій я це вмію робити найкраще – присвятити трек».

У прес-службі рокерів наголошують, що процес роботи над піснею був таким інтенсивним, що виникла ідея записати і випустити одночасно дві версії цієї пісні: оригінальну версію Океану Ельзи та стилістично іншу версію від alyona alyona.

Версія пісні «Країна Дітей» Океану Ельзи:

Святослав Вакарчук: «В результаті творчих пошуків вирішили зробити дві версії пісні. Одну версію оригінальну, “океанівську”, на яку ми з Віктором Придуваловим і Ярославом Пілунським зняли відео. А другу, гіп-гоп версію, зробила команда Альони. У ній зовсім інший біт, вона м’якша і використовує мою ліричну музику».

Версія пісні «Країна Дітей» alyona alyona:

Відео до пісні відзнято на початку травня у місті Лисичанськ на Сході країни. Ідея відео належить Святославу Вакарчуку. Головними героями стали діти від 8 до 13 років, які проживають там. Режисер – Віктор Придувалов. Оператор-постановник – Ярослав Пілунський.

За спільним рішенням виконавців, кошти з монетизації будуть передані на благодійність. Зокрема, Океан Ельзи свою частину направить на благодійний проект «Жовтий автобус», мета якого – творча освіта та створення умов для інтелектуального і творчого розвитку дітей, насамперед – дітей Сходу України. «Адже ніщо так не формує свідомість дитини, як творчість, яка привчає до незалежного, критичного, креативного мислення».

alyona alyona планує передати свою частину коштів на допомогу дітям з орфанними хворобами, потреби яких добре знає, бо весь 2021-й присвятила допомозі цим дітям.

Окрім того, Океан Ельзи вперше випустить NFT на фрагменти пісні «Країна Дітей», кошти від продажу яких будуть також передані на благодійність.

А ще днями Святослав Вакарчук сповістив, коли вийде новий альбом Океану Ельзи.

Нагадаємо, у Маріуполі Донецької області волонтери та небайдужі люди організовують безкоштовну студію бандури для дітей. Наразі її творці потребують інформаційної, організаційної та матеріальної підтримки.

 

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах, щоб завжди бути в курсі останніх новин зі світу української музики!

MusicInUA_button

За матеріалами: прес-служби гурту Океан Ельзи.