Океан Ельзи презентували нову пісню «Мить» та кліп на неї

Композиція написана під враженням від подій на Сході.
Океан Ельзи Мить video кліп Святослав Вакарчук
Фото: стоп-кадр із кліпу

Океан Ельзи оприлюднили нову аудіороботу, яку було написано Святославом Вакарчуком під враженням від трагічних подій на сході України.

За словами фронтмена колективу, для нього ця пісня – особлива.

«Я не дуже часто розказую про те, як писав свої пісні… Але «Мить» – особлива пісня. Її історія важить для мене не менше, ніж вона сама. А може й більше…», – розповідає музикант.

Поштовхом до її написання стали події минулої зими на сході України.

«Лютий 2015 року… Новини зі Сходу надходять зі страшними цифрами поранених та загиблих. А за кожною цифрою – чиєсь життя, чиясь доля! Важко уявити, що відчуває людина на війні… Про що думає важкопоранений, коли розуміє, що це, можливо, останні хвилини його життя. Я не міг заспокоїтись поки не написав пісню…», – зазначав Святослав.

Сама композиція «народилася» впродовж 15 хвилин.

«Написав дуже емоційно за декілька хвилин. Взяв гітару і разом з мелодією почали з’являтися слова, а за 15 хвилин вона вже була готова. Майже готова. За винятком маленької, але важливої «миті», яка не відпускала мене – останнього рядка пісні. Я відчував, що висловив не все…», – зізнається Вакарчук.

Завершальний штрих музикант навів після відвідин військового госпіталю у травні.

«Наприкінці травня я був в госпіталі. Перед однією палатою лікар мене попередив, що хлопець, якого зараз побачу, поранений на війні, дивом вижив в надлюдських умовах. Осколком йому відірвало руку… І з цим дуже важким пораненням він провів чотири (!) доби на морозі. Один. Бо інші загинули чи замерзли. Потім лікарям довелося ампутувати йому ще й обидві відмороженні стопи… Але він вижив!
Я хвилювався перед знайомством та лише до тієї миті, поки не зайшов до нього і не побачив перед собою впевнену, усміхнену людину, яка заряджала мене своїм оптимізмом, планами на майбутнє і якоюсь неймовірною енергетикою. В його душі була весна! Він ділився нею з усім світом!
Того ж вечора я знову повернувся до пісні та дописав в ній останній рядок, якого мені не вистачало весь цей час», – зізнався фронтмен Океану Ельзи.

Анонсуючи минулого тижня цю композицію, Святослав назвав її «можливо, найважливішою піснею» в його житті.

«Не можна втрачати надію. Не можна здаватися до останньої миті. Можливо саме вона, остання мить, принесе весну, яка стане початком нового життя. Весну, якою ти захочеш поділитися з усім світом», – підсумовує музикант.

Відеокліп «Мить»:

Відзначимо, що це уже друга після «Не Твоя Війна» композиція Океану Ельзи, яка була написана під впливом наслідків Російської агресії:

Очікується, що ці композиції та сингл «Життя Починається Знов» стануть частиною дев’ятого студійного альбому гурту. На його підтримку Океан Ельзи відправляться у світове турне, в рамках якого 18 червня виступлять у Києві на «Олімпійському» стадіоні.

За матеріалами: прес-служби гурту