Одесити Epolets випустили «морський» альбом

Це перша повністю україномовна платівка у історії рок-квартету.
epolets діти моря павло варениця 2017
Фото: надане прес-службою гурту / © Дмитро Коміссаренко

Одеський гурт Epolets розжився четвертим студійником. У перший день листопада дискографія колективу поповнилася альбомом «Діти Моря».

До платівки увійшло дев’ять треків, чотири з яких («Я Хочу Бути З Тобою», «Місто Спить», «Діти Моря» і «Одна») побачили світ раніше у якості синглів.

За словами фронтмена Epolets Павла Варениці, титульна пісня альбому є «маніфестом любові». Але разом з тим у релізі є також композиції про пристрасть, розставання, глобалізацію.

Павло Варениця, митець: «Є пісня про те, як стирається індивідуальність людини у сучасному суспільстві. А ще є історія про шхуни з моряками – заблукавші в океані, екіпаж з’їхав з ґлузду. Мені хотілося написати щось більш абстрактне, описати вигадану історію. Усі інші треки у альбомі описують історії, реально пережиті учасниками групи. Це те, яким ми бачимо світ сьогодні, і те, як ми на нього реагуємо».

Через увесь альбом червоною ниткою проходить тема моря.

«З одного боку це символ нашої любові до нього і до міста, у якому ми народилися. Але це не головна думка. Під час гастролей ми зустрічали безліч людей, в очах яких бачили той самий запал, ті ж самі буремні хвилі, те саме прагнення до свободи і безкрайніх морських обріїв. Це нагадало нам нас самих», – каже Павло.

Запис платівки проходив на столичних студіях Boutique 888 Studio та ФДР Мюзік.

«Спочатку ми хотіли назвати альбом інакше. Але навесні я написав пісню “Діти моря”, і ми вирішили, що це буде не тільки відмінною назвою, а й хорошим концептом. Для демо ми зібрали 18 пісень, частину з них принесли на студію і в результаті скоротили кількість композицій до восьми», – розповідає про роботу над релізом фронтмен Epolets.

Прослухати новий альбом Epolets можна на офіційному Саундклауді гурту:

Цікаво, що «Діти Моря» – це перший альбом у історії одеського рок-гурту, до якого увійшли треки виключно українською мовою.

За словами учасників команди, це ніяк не пов’язано з квотами на радіостанціях, просто, на їхню думку, «українська мова більш мелодична – у цьому російська їй суттєво програє».

Нагадаємо, у червні побачив світ виднограй Epolets на пісню «Місто Спить». Головними героями відео стали люди, які «вдень працюють на звичайних роботах, а ввечері вириваються на волю». Крім того, екранізований сингл став саундтреком до нової рекламної кампанії відомого британського бренду одягу.

Попередня студійна платівка Epolets «Cult» вийшла у лютому 2016 року. До цього лонгплею потрапили пісні, які були написані у турі на підтримку попереднього релізу «Dogma», що увійшов до 20 найкращих альбомів 2014 року за версією MusicInUA.