НБУ випустить монету на честь Василя Сліпака

Офіційна дата введення в обіг цієї монети – 21 червня.
Василь Сліпак Міф НБУ

Національний банк України випустить пам’ятну монету на честь видатного українського оперного співака, бійця АТО, Героя України Василя Сліпака, який загинув на 41-му році життя, 29 червня 2016 року, від кулі ворожого снайпера поблизу смт Луганське.

Автором зображення став художник Андрій Ярмоленко.

«Таки випустили! Дуже відповідально було! Чому уникнув дат народження і смерті, бо легенди не вмирають! А це наша легенда, яку ми маємо пам’ятати і розказувати усім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша – бо Василь існував точно і ми його сучасники! Шкода, що більшість населення України не вміє цінувати власних героїв!», – зазначив Ярмоленко.

Монета НБУ на честь Василя Сліпака. Автор зображення – художник Андрій Ярмоленко.
Монета НБУ на честь Василя Сліпака. Автор зображення – художник Андрій Ярмоленко.

Василь Сліпак народився у Львові 20 грудня 1974 року. Співочу кар’єру побудував у Франції, де виступав Паризькій національній опері.

За 19 років проживання у Франції йому двічі пропонували французьке громадянство і двічі він відмовлявся, бажаючи лишатись громадянином України.

Про Сліпака знято фільм «МІФ». У лютому 2017 року указом п’ятого президенті України Петра Порошенка Сліпаку було присвоєно звання Герой України посмертно.

 

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах, щоб завжди бути в курсі останніх новин зі світу української музики!

MusicInUA_button