Науковці не побачили фіалок у мегапопулярному кліпі KAZKA

Олександра Заріцька і Ко ввели у оману більш ніж 54 мільйони глядачів, але обхитрити ботаніків їм не вдалося.
KAZKA Плакала фіалка розцвіла відео кліп
Фото: скриншот з кліпу.

У кліпі на хітову композицію «Плакала» автори використали не фіалки, а сенполії, які навіть не належить до родини Фіалкових. До такого висновку після детального аналізу прийшли співробітники Національного науково-природничого музею НАН України.

«Оскільки у тексті центральним образом є фіалка, то наші ботаніки наточили свої бінокуляри та визначники в намаганні з’ясувати, що ж за рослину мав на увазі гурт. Уважний перегляд відео переконав нас, що на екрани потрапила трішки не та фіалка. Зіркою кліпу стала cенполія, вона ж узамбарська фіалка, яка навіть не належить до родини Фіалкових! Вона представляє Геснерієві, види яких не зростають у дикому стані в Україні», – йдеться на офіційній сторінці музею в Фейсбук.

Спеціалісти кажуть, що сенполія – це гість з гірських регіонів східної Африки. Зокрема, ці симпатичні рослини трапляються поблизу водоспадів та бурхливих річок Танзанії й Кенії.

«Звісно, не важливо, яку фіалку мали на увазі виконавці пісні. Головне, щоб ми з вами зберігали критичне мислення та прагнули нових знань», – підсумували автори посту.

Зауважимо, що станом на 23 листопада 2018 року виднограй на хіт гурту KAZKA переглянуло вже більш ніж 54 мільйони користувачів з різних куточків планети. Це дало змогу цьому кліпу стати найпопулярнішим українським музичним відео у світі.

Відеокліп «Плакала»: