Музика Гідності. 11 пісень, народжених Євромайданом

Третій річниці початку Революції Гідності присвячується.
yevromajdan-revolyutsiya-gidnosti-3-tya-richnytsya
Фото: flickr.com

21 листопада 2013 року українці вийшли на Майдан Незалежності на знак протесту проти скочування нашої країни у минуле. Подальші події, серед іншого, знайшли своє відображення і у музиці.

Нижче ми пропонуємо ознайомитись із тими композиціями, на створення яких їхніх авторів надихнули події трирічної давнини.

 

Freel – «Чорний Дим»

Сьогодні, 21 листопада 2016 року, екс-учасник реп-гурту На Відміну Від презентував кліп на пісню, приурочену до третьої річниці Революції Гідності.

«Це був день, коли я зрозумів, що воля міцніша за будь-який кевлар. Я був тоді там – допомагав, чим міг і на що вистачало мужності. Запам’ятовував, фіксував у пам’яті – і потім написав цю пісню»,– розповів Андрій “Фріл” Шалімов.

За словами музиканта, його команда довго думала над концепцією кліпу на цей трек, і зрозуміла, «що немає кращого актору, аніж розгніваний народ».

«Отримали від Babylon’13 дозвіл на використання кадрів, які були зняті учасниками цього об’єднання під час революції, та змонтували все це у кліп. Просто ніч, вогонь, і чорний дим. Нехай це відео буде нагадуванням усім тим, хто забув, хто закрив очі, хто розчарувався – і мертвим, і живим, і ненародженим», – додав репер.

Андрій Хливнюк, Джамала та Дмитро Шуров – «Злива»

Ця пісня, записана фронтменом гурту Бумбокс Андрієм Хливнюком, лідером Pianoбой Дмитром Шуровим та Джамалою, була представлена напередодні першої річниці початку Революції гідності. Візуалізацію композиції було доповнено кадрами подій Євромайдану.

Гайдамаки – «Дерев’яні Щити (Герої Не Вмирають)»

У березні 2014 року Олександр Ярмола і його команда представили відео на пісню, присвячену Небесній Сотні. Над кліпом працювали хлопці зі «Студії Маркіза Карабаса». Документальні зйомки надало об’єднання Babylon’13.

«Той вогонь освітив душу кожного, хто не ховав очей», – сказав лідер Гайдамаків.

Kozak System за участі Enej i Maleo Reggae Rockers – «Брат За Брата»

Ця пісня фолк-рокерів стала один з неофіційних гімнів Євромайдану, а 21 березня 2014 року Kozak System представили кліп на неї. Окрім «козаків» у зйомках виднограю узяли участь популярні польські музиканти Maleo Reggae Rockers і гурт Enej (команда створена народженими у Польщі українцями. – Прим. ред.).

Зауважимо, що вірші на музику KozakSystem написав лідер гурту Тартак Олександр Положинський.

Вашій увазі ми сьогодні представляємо саме україно-польську версію композиції.

Плесо – «Зима»

24 грудня 2015 року львівські інді-рокери оприлюднили одну зі своїх найпроникливіших композицій.

«Нам би не дуже хотілось розповідати, що і чому нас надихнуло на неї. Гадаємо, кожен це і так зрозуміє», – зазначили тоді учасники Плесо.

Тартак – «Люта Зима»

Ця пісня присвячена не лише подіям Євромайдану, а й усім українцям, що прагнули змін та вийшли на боротьбу за ці зміни, які постраждали і які загинули.

Кадри, використані у відео на пісню «Люта Зима», взято із особистих архівів друзів Тартака та із відкритих джерел в Інтернеті.

Особливим моментом кліпу для є кадр останньої пісні одного із Героїв Небесної Сотні Олександра Капіноса, яку він виконує, граючи на гітарі (ймовірно, тій самій, яку свого часу Олександр Положинський подарував «Волинській Січі») 35-ї сотні Самооборони Майдану.

Cosmopolis – «В Киеве – Смог»

Наприкінці грудня 2015-го буремним київським подіям дворічної давнини свій кліп присвятили учасники столичного гурту Cosmopolis. Слова ж до пісні були написані вокалісткою Євгенією Фітч на початку Євромайдану.

«Аналізую, чому написала тоді цей вірш. Напевно, передчуття. Передчуття подій, які очікували на нас. Котрі звалилися на усіх жителів моєї країни. Котрі все перевернули. І вивернули навиворіт…», – розповідала фронтвумен Cosmopolis.

Біла Вежа – «Ми Не Забули»

Відеокліп на пісню «Ми Не Забули» рокери присвятили першій річниці Революції Гідності. За словами учасників Білої Вежі, текст та музику вони написали, відчувши та побачивши на власні очі, як здобувається воля.

До речі, задля фінального напису виднограю знімальною групою було використано понад 250 свічок.

Sophie Villy – «Reveal»

Рік тому грузинсько-українська співачка та її бенд SoPhie ViLLy присвятили Україні та її громадянам композицію «Reveal».

«Ми присвячуємо цю пісню Україні і усім її героям, які [своїми справами] проявляють любов до своєї країни впродовж цих неймовірно важких двох останніх років», – розповіли музиканти.

Фолькнери – «Єврогойдалка»

Люди на Євромайдані, бажання боротись та відстоювати свою позицію, атмосфера, яка там панувала, надихнули на створення композиції етно-рок-команду Фолькнери.

За словами фронтвумен гурту Ярини Квітки, пісня народилась за 15 хвилин саме у перші дні початку Революції Гідності.

ЕйРа – «Герой»

Пісня «Герой» була написала під час подій на вулиці Грушевського.

«Я пішла туди за піснею. Я була настільки вражена, що зрозуміла, що це має перетворитися на пісню», – розказала Світлана Кравчук (справжнє ім’я співачки. – Прим. ред.).

Відео на цю композицію було представлено на початку 2014 року у рамках акустичного проекту.

Післямова

Звісно, це далеко не усі існуючі композиції, які було присвячено Революції Гідності чи які були написані під враженням подій трирічної давнини. Певна кількість композицій ще з’явиться у майбутньому. У цьому ж матеріалі зібрані ті твори, із якими асоціюється Революція Гідності у редакції MusicInUA. А ваші музичні асоціації просимо лишати у коментарях під цим матеріалом.

 

9 коментарів “Музика Гідності. 11 пісень, народжених Євромайданом

    1. Не забули :)
      Просто у нас музичний ресурс. А Майкл Щур такий же музикант, як ми – лауреати Нобелівської премії :)

Comments are closed.