Молоді українські музиканти про участь O.Torvald на цьогорічному «Євробаченні».

Колеги Жені Галича та Ко оцінили їхні шанси на перемогу у пісенному конкурсі.

Сьогодні, 13 травня, рок-гурт O.Torvald вийде на сцену столичного МВЦ, аби представити Україну у Гранд-фіналі пісенного конкурсу «Євробачення 2017».

Ми у редакції MusicInUA вирішили запитати українських музикантів, як вони ставляться до того, що нашу країну на цьому дійстві представляє саме цей колектив.

ГОРДІЙ СТАРУХГордій Старух, мультиінструменталіст, екс-гітарист гурту Joryj Kłoc: «O.Torvald на “Євробаченні” – гарний приклад того, що коли ти віриш у свою справу і віддано нею займаєшся – то успіх прийде. Такі речі мають мотивувати молодих виконавців не здаватися у тій нелегкій справі.

Мінус у тому, що чуваки, які самі себе ідентифікують як рокери, мусять пхатися у цей, скажімо так, “естрадний” музичний конкурс, аби здобути більшу аудиторію. Бо, фактично, телевізор і надалі лишається інструментом номер один для розкрутки музичних проектів у нашій країні. Ми ж усі розуміємо, що хлопці беруть там участь не для перемоги, а використовують “Євробачення” лише як інструмент – бо це єдиний міжнародний музичний конкурс, до якого прикута увага майже кожного мешканця України на усіх етапах. Тобто, якщо вдало “зарядив”, то тебе тримає медіахвиля протягом кількох місяців.

Їхня участь у Євробаченні є скоріше винятком, ніж провісником якихось змін у роботі вітчизняного шоу-бізнесу».

А от гітарист столичного рок-гурту Roll Models Назар Миколаєць вважає, що кращого представника від України на цьому європейському конкурсі годі було знайти.

НАЗАР МИКОЛАЄЦЬНазар Миколаєць: «O.Torvald довго йшли до цього. На сьогоднішній день це чудовий представник від України на “Євробаченні”. Альбом «#нашілюдивсюди» цьому свідчення. Але це не вершина шляху, а всього лише сходинка до цієї вершини. Гурт став звучати на рівні, який потрібно показувати не лише у нашій країні, але й за її межами.

З прогнозом букмекерів (деякі європейські експерти пророкують українському колективу останнє, 25 місце, на конкурсі “Євробачення 2017”. – Прим. ред.) не згоден. У цьому році (як і у попередніх) багато однотипних пісень, що робить пісенний конкурс нецікавим. Дамо драйву Європі!».

Сумнівається у перемозі українського представника і співак Derek. При цьому митець зауважує, що O.Torvald – один з найкращих «чесних» рок-гуртів України.

DEREKДенис Валяєв a.k.a. Derek: «Швед (Робін Бенгтссон. – Прим. ред.) для мене поза конкуренцією по музиці й подачі. А O.Torvald… Я їх дуже поважаю, найкраща чесна команда в Україні. Але не вистачає у їхньому треці трохи витонченості, чи то, пак, сучасності. Але одне скажу точно: за них мені принаймні не соромно!».

Деякі музиканти тішаться з того факту, що на «Євробачення» почали нарешті їздити «не молоді дружини продюсерів», а дійсно гідні, талановиті й конкурентоспроможні виконавці, яким є що показати світові.

АНДРІЙ САВДЄЄВАндрій Савдєєв, учасник гурту PIVNICH: «До цього часу від України переважно їздили молоді дружини продюсерів. Класно, що цього року від нас поїхав справжній гурт, а не проект, створений за кілька місяців до конкурсу. Чи це добре це для самих O.Torvald? Думаю, їм видніше».

Приблизно такої ж думки і молодий київський електронщик, одноосібний лідер проекту PALiLAP Максим Савченко.

МАКСИМ САВЧЕНКОМаксим Савченко, автор проекту PALiLAP: «Україну представляє саме музична група, а не продюсерський проект, чи щось таке. Той факт, що O.Torvald виступатиме на “Євробаченні” дуже тішить і надихає особисто мене, адже стає зрозуміло, що зараз у нашій країні все ж можливо досягти вершин, при цьому роблячи гарну музику. Пластикові зірки – в минулому.

Є думки, що при невдалому виступі (як Ґринджоли у 2005-му) на O.Torvald піде шквал критики і про них забудуть… Але ні! Банді вже більше десяти років, у них десятки тисяч фанатів. Включаючи мене. Тож, жодних мінусів!».

Учасник рівненського реп-гурту Ціна Ритму Андрій Гандзюк помітив, що нині на «Євробаченні» «прослідковується тенденція здобутку призових місць неординарними виконавцями».

АНДРІЙ ГАНДЗЮКАндрій “Джонні Дивний” Гандзюк: «Руслана, Сердючка, Lordi, “бородата баба” – усі вони робили шоу, яке давало доволі резонансну реакцію людей.  У випадку з O.Torvald плюсом можна назвати те, що вони позиціонують себе як поп-панки, тому повинні виглядати досить цікаво на фоні звичного для цього конкурсу контингенту.

Моя особиста думка, що якби хлопці робили панк раннього періоду своєї творчості, то це могло б підняти шанси на перемогу.

Доречі, зараз у всьому світі хіп-хоп проникнув повсюди і поглинув індустрію. А на “Євробаченні” ще жодного разу не було справжнього репу. Зверніть увагу на це. Можливо варто пробувати щось нове?»

Нагадаємо, що кілька днів тому O.Torvald презентували емоційне лірик-відео на пісню «Time».