Гурт Mavka видав альбом трансових веснянок Gagilka

До платівки увійшли українські фольклорні пісні, поєднані із трансом, ембієнтом, госпелом та нойзом.
Mavka Gagilka Die Verwandlung
Фото: надане прес-службою гурту.

Гурт Mavka випустив альбом українських фольклорних пісень, поєднаних із трансом, ембієнтом, госпелом та нойзом. Реліз платівки «Gagilka. Die Verwandlung» відбувся у перший день 2022 року.

«Ця збірка практично повністю складається з веснянок або гагілок – пісень про пробудження життя, природи, виходу з холоду. Але наша фольклорна пісня іронічна, абсурдна, гротескна, екзистенційна – саме тому вона звучить серед зими, в умовах безкінечної пітьми – війни, епідемії та катаклізмів», – мовлять учасники колективу.

За словами музикантів, цей альбом – своєрідне переродження, кафкіанське “перевтілення” веснянок.

«Краса природи у нас відлунює звуками бензопил у лісі, зозуля, немов знущаючись, безкінечно пророкує “ку-ку”, а на полянці, де співають веснянки, рештки розірваних пакетів, лайна та недопалків.
На обкладинці – дитяча рука чи то вже сама від безвиході розвозить чорноту, чи то марно намагається позбутися мороку, що наповзає. Це вже навіть не передчуття катаклізму, не відчуття апокаліпсису – це усвідомлення його проживання тут і зараз», – розповідають про головну ідею платівки Ірина Лазер, Олексій Мікрюков і Тарас Лазер, учасники гурту Mavka.

Цікаво, що ідея поєднання трансу з українським фольком народилася у них 2019 році під час роботи над хореографічним перформансом «FolksTrance» танцівниці з Гамбургу Веронік Ланглотт (Véronique Langlott), яка перебувала в резиденції в Платформі культурних ініціатив «IZOLYATSIA».

За задумом німкені, суть постановки полягала в деконструкції традиційних українських і німецьких танців. Спеціально до перформансу гурт Mavka написав музику, у якій компонувався притаманні, зокрема, німецьким клубам транс і техно з українською етнікою.

Прослухати альбом можна на YouTube Music, Spotify, Apple Music та Deezer.

Нагадаємо, рік тому, шостого січня 2021 року, гурт випустив експериментальний альбом колядок «Spy», у якому запропонував новітні інтерпретації стародавніх українських Різдвяних пісень.

 

Підписуйтесь на нас у соцмережах, щоб не пропустити нічого цікавого зі світу української музики!

MusicInUA_button

За матеріалами: прес-служби гурту.