Львівський проект Пиріг поділився «містичним» альбомом

Платівка складається із тринадцяти «невеличких співаних горор-оповідок».
2017-пиріг-містичний-мар'ян пирожок
Фото: з офіційної спільноти гурту у Facebook / © Остап Костюк

Сольний акустичний проект знаного львівського музиканта, фронтмена фолк-арт-рок-гурту ГИЧ Оркестр Мар’яна Пирожка розжився новим повноформатним релізом. Альбом, що побачив світ сьомого листопада, отримав назву «Містичний».

«”Містичний” – це невеличкі співані горор-оповідки (об’єднані у форму музичної фантасмагорії), як алегорія на схожий напрямок у кінематографі 1930–1940-х років. Такий собі тринадцятисерійний сезон “Майстрів Жахів” (популярний американський телесеріал, створений режисером Міком Гаррісом. – Прим. ред)», – йдеться у описі до платівки.

Зауважимо, що це другий альбом триптиху «Польовий». Сесії запису тривали у період з липня по жовтень цього року на «чар-хуторі “Сміху і Суму та Тиші і Шуму”, що на мальовничій музикотворній Тернопільщині», під керівництвом «господаря магічної території» Вадима Возняка. Над зведенням та мастерингом «чаклував» Лесик Драчук на студії Шпиталь Рекордс.

Сам Мар’ян Пирожок акцентує увагу на «принциповому догматі запису».

«Аналогове звучання, без використання сучасних дарів прогресу, без обробок під час зведення та іншого. Тобто – гола акустика!», – пояснює митець.

Прослухати «Містичний» можна на Саундклауді Пирога:

Зауважимо, що перша частина триптиху – альбом «Поетичний»– був випущений 26 липня 2016 року. Платівка є «симбіозом ранньої (1909–1921) поезії видатного українського поета Павла Григоровича Тичини та музичних фантазій, що так довго тремтіли-гомоніли і щось там щебетали з іншої сторони чола… і врешті-решт матеріалізувались».

Нагадаємо, у березні цього року ГИЧ Оркестр випустили альбом «Під Маркою Івана Яковича».