Львів’яни Lirwak дебютували із синглом «Шуба Шума»

В основу композиції лягла відома українська гаївка «А В Нашого Шума Зеленая Шуба».
LIRWAK-Лірвак-Шуба Шума
Фото: надане учасниками колективу

У понеділок, 19 червня, молодий львівський гурт Lirwak, який створили екс-учасники фолк-рок-формації Joryj Kłoc Гордій Старух та Олесь Коваль, презентував перший студійний сингл «Шуба Шума».

«Пісня “Шуба Шума” – це пошуки хіп-хопу серед бабусь Наддніпрянщини. Знайшли – ось вам! Нумо, скочте в танець… Але, врешті, виведіть кінець», – коментують свою нову роботу музиканти.

Зауважимо, що в основу пісні покладено текст відомої веснянки-гаївки.

За давньоукраїнською легендою, Шум – бог лісу та лісового шуму. Цією магічною веснянкою юнки та парубки пробуджували Шума, щоб розвивався в зелені, набирався весняно-літньої сили, щоб приносив радість і відганяв усе лихе. Свято Шума відкривало початок літа.

Зараз учасники колективу працюють над новими студійними записами і готуються до живих виступів. Вперше наживо «лірваків» можна буде почути на фестивалі Folkowisko, який проходитиме у Польщі з 13 по 16 липня.

Додамо, що окрім Гордія та Олеся до складу новоствореної формації входить актор Львівського театру імені Леся Курбаса Андрій Петрук. Кожен з музикантів володіє «досвідом і не одним інструментом». Вони не припиняють експериментувати з автентичною музикою, проте «шукають нових ходів взаємодії з нею».

Нагадаємо, що Гордій Старух відомий також як сольний виконавець. У доробку мультиінструменталіста та співзасновника Joryj Kłoc уже три сингли – «Сон На Різдво», «Команиця» та «Я – Земля». На перші дві композиції митець також представив відеоряди.