Кияни Crossworlds записують альбом «русалчиною» мовою

Колектив випускатиме свої майбутні релізи уже під новою назвою – Mavka.
Crossworlds
Фото: надане прес-службою гурту

Столичні етно-електронщики-експерементатори готують до випуску відразу два альбоми. Тексти пісень, що увійдуть до однієї із платівок, будуть виконані вигаданою «русалчиною» мовою.

Ірина Скрипникова, лідерка Crossworlds: «Співати вигаданою мовою – це як вийти на інший рівень відвертості. Коли я пишу пісні “русалчиною” мовою, то ніби відтворюю звучання під водою. Я намагаюся зафіксувати ті слова, які б могли зачепити кожного, навіть якщо формально вони є незрозумілими. Тому що ця мова дуже інтимна – це мова самотності, яку відчуває і чує кожен у якісь особливі моменти».

До іншого альбому, над яким гурт працює паралельно, увійдуть обробки українських народних пісень.

«Я уже виконую досить багато традиційних пісень у сучасній електронній обробці. Українські пісні часто багатоголосні, це музичний хор, який я намагаюся створювати сама, використовуючи лупер. У другому альбомі будуть дуже різножанрові та різноманітні за настроєм пісні – і жартівливі, і сумні. Також ми думаємо над тим, щоб додати в нього колядки і випустити до найближчих свят», – розповіла MusicInUA Ірина.

Сьогодні у Crossworlds відбувається розширення складу (Ірина Скрипникова та композитор Олексій Мікрюков залучили до участі в проекті клавішника та барабанщикаю – Прим. ред.) і деякі зміни у концепції. З огляду на останній фактор група вирішила змінити назву. Вже зовсім скоро Crossworlds будуть зватися Mavka.

Додамо, що попередня платівка гурту «Day And Night» вийшла навесні 2015-го:

Перший шеститрековий студійний реліз Crossworlds «Ivana Kupala Night» побачив світ у 2014 році.

Цікаво, що учасники гурту випустили альбом, жодного разу не зустрівшись у реальному житті, а працювали виключно в інтернеті.

Нагадаємо, нещодавно фолк-колектив Правиця зняв стильний кліп на пісню «Губи Солодонькі».