Гурти ДахаБраха та Vivienne Mort номінували на здобуття Шевченківської премії

Колективи увійшли до шортлиста цьогорічної премії та позмагаються один з одним на фінальному етапі.
ДахаБраха DakhaBrakha Vivienne Mort LiRoom Шевченківська премія Ігор Панасов
Фото: з офіційних спільнот ДахиБрахи (© Марта Сирко) та Vivienne Mort.

Цьогоріч Національна премія України імені Тараса Шевченка уперше за багато років спробувала вийти за межі власної консервативності та зашкарублості у царині музики, включивши до шортлиста актуальні нині колективи – ДахуБраху та Vivienne Mort. На цей неординарний випадок у історії найповажнішої держаної премії звернуло увагу музичне видання LiRoom.

Редакція сайту акцентує увагу на тому, що «уперше у категорії “Музичне мистецтво” – не просто неакадемічна музика, а гурти, що відомі широкому загалу. Це Vivienne Mort за альбом “Досвід” (2018) та ДахаБраха за “Шлях” (2016)”».

Повідомляється, що обидва потрапили туди з ініціативи Ігоря Панасова, головного редактора Karabas Live та члена Комітету Премії до 2022 року.

«Ці роботи, на мій погляд, точно відповідають вимогам положення премії та є прикладами непересічного мистецтва, створеного сучасною українською академічною сценою. Я вважаю, що обидва альбоми мають бути тим, що зазвичай називають «класикою». І Шевченківська премія, я гадаю, як авторитетна нагорода, має сприяти процесу укріплення позицій цих творів у свідомості українських слухачів», – розповів у коментарі LiRoom Панасов.

За словами Ігоря, «поняття “класична музика” не має бути територією лише академічних музикантів».

«Деякі явища, які існують поза межами філармоній та консерваторій, абсолютно не поступаються за рівнем професіоналізму та глибини сенсів тому, що створюють неакадемічні композитори та музиканти. Нові часи створюють нову класику», – відповідає на закиди щодо «неакадемічності цьогорічних номінантів» Ігор.

Переможців Шевченківської премії 2020 назвуть в середині лютого.

Детальніше про те, чому номінація ДахиБрахи та Vivienne Mort стала справжньою дивиною читайте у розлогому матеріалі видання LiRoom за цим посиланням.

Нагадаємо, у листопаді минулого року гурт ДахаБраха випустив першу за свою 15-річну історію збірку кращих пісень. Компіляція вийшла на двох вінілових платівках.

 

Підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах, щоб завжди бути в курсі останніх новин зі світу української музики!

MusicInUA_button