Гурт US Orchestra презентував дебютний альбом

Колектив грає українську традиційну інструментальну музику, яку віднаходить у фольклорних експедиціях та музичних архівах.
US Orchestra Ukrainska Silska Orchestra
Фото: надане прес-службою гурту

Наприкінці березня побачив світ дебютний альбом неординарного гурту US Orchestra (повна назва колективу Ukrainska Silska Orchestra. – Прим. ред.). Платівка має невигадливу назву «I» та складається із семи інструментальних композицій.

«До цього альбому увійшла музика емігрантів з Галичини і Поділля, що потрапили до Америки на початку ХХ століття. Їхню гру у 1920–30-х роках видали американські звукозаписувальні компанії Columbia Records та інші – це були перші записи української традиційної танцювальної музики.
Назва альбому проста, адже музиканти грають переважно танцювальну музику, а тому вирішили не обмежуватись назвами. Весь альбом зіграний на двох скрипках і віолончелі – саме таку музику можна було почути ще перед Першою світовою війною на весіллях Західної України», – зазначають у прес-службі тріо.

Музиканти зізнаються, що люблять цю музику за простоту й оригінальність, а місцями – певну архаїчність.

«До альбому увійшло сім треків з танцями із різних містечок Західної України. Цю музику вивезли до Америки українці більше ста років тому, а ми спробували її повернути. Саме під таку музику танцювали в самому містечку та його околицях понад сто років тому», – розповідають про свою платівку учасники US Orchestra.

Альбом «I» доступний для прослуховування на Бендкемпі колективу. Звідти ж його можна вільно завантажити.

Нагадаємо, нещодавно побачив світ новий сингл молодого франківського репера Nadd Hobb, родзинкою творчості якого є використання живого звучання скрипки.

За матеріалами: прес-служби гурту