Фронтмен гурту The Doox похвалився своєю колекцією сопілок

Максим Бережнюк є власником однієї із найбільших в Україні колекцій цих музичних інструментів.
Photo by Bohdan Poshyvailo
Фото: надане прес-службою гурту The Doox

Нещодавно мультиінструменталіст та сопілкар Максим Бережнюк показав свою колекцію духових інструментів, яку сміливо можна назвати однією з найбільших в Україні.  Демонстрація відбулася в рамках медіа-проекту «Коза» для музею Івана Гончара. Вперше музикант продемонстрував звучання кожного інструменту, розповів історію та географію походження. За словами Максима, кожна сопілка має свою особливість, свою мелодію і свою душу.

Сьогодні в колекції фронтмена The Doox більше 110 інструментів. Серед них десятки видів сопілок, тилинки, динцівки, дудки, волинки, окарини, дримби та інші. Найцікавішою є старовинна закарпатська волинка, яку, за словами Максима, можна побачити лише у нього та ще, можливо, у старожилів Закарпаття. Свою першу сопілку музикант отримав ще в сім років, а справжню любов до колекціонування йому привили викладачі музичного училища.

«Усе почалося, коли поїхав в етнологічну експедицію в Карпати, побачив як люди грають на цих інструментах – дуже захопився. Після цього вирішив для себе займатися вивченням українського фольклору», – розповів про своє захоплення Максим.

Подивитись на колекцію інструментів та послухати розповідь про деякі з них можна у цьому відео:

Зазначимо, що етно-гурт The Doox стане учасником цьогорічного фестивалю «Країна Мрій», який відбудеться з 21 по 22 червня у Пирогово.

За матеріалами: прес-служби The Doox