Джамала представила пісню для «Євробачення»

Композиція «1944» написана під враженням розповіді прабабусі співачки про трагедію депортації кримських татар.
Джамала Jamala 1944 Євробачення 2016 Eurovision
Фото: надане прес-службою співачки

Напередодні першого півфіналу національного відбору «Євробачення 2016» Джамала оприлюднила композицію, з якою боротиметься за право представляти Україну у фіналі конурсу, що відбудеться у травні у Швеції.

«Минулого року я склала «1944» – знакову для мене композицію. На її написання мене надихнула розповідь моєї прабабусі Назил-хан про трагедію, що сталася з нашою сім’єю та з усім кримськотатарським народом у 1944 році. Я маю на увазі насильницьку депортацію. Моя прабабуся тоді втратила одну зі своїх дочок.
Насправді, тема цієї пісні близька багатьом людям у найрізноманітніших країнах світу. Дуже багато народів пережили свої жахливі трагедії – репресії, депортації і геноцид. І, на жаль, люди досі не навчилися мирному співіснуванню і толерантності.
Для мене це дуже особиста пісня і мені б дуже хотілося, щоб меседж, який в ній міститься, почуло якомога більше людей і в нашій країні, і за її межами», – розповіла Джамала.

Наживо почути цю пісню можна буде завтра, шостого лютого, під виступпу Джамали в рамках першого півфіналу національного конкурсу «Євробачення 2016». Початок прямої трансляції на телеканалах СТБ та UA:Перший о 19:00.

Нагадаємо, днями відбулася прем’єра відеокліпу Джамали «Шлях Додому», який було знято у Грузії:

За матеріалами: прес-служби співачки