Діля випустив різдвяний міні-альбом

Діля Gabriels Message EP
Фото: з офіційного сайту артиста

За кілька днів до католицького Різдва Едуард “Діля” Приступа презентував міні-альбом «Gabriel’s Message». До нього увійшли чотири щедрівки і колядки – одна баскійська та три українські.

Право представляти міньйон було надано однойменному синглу, офіційний реліз якого відбувся 11 грудня.

«Коли я почув цю мелодію, вона мене зачарувала і вразила своєю досконалістю та легкістю. Тоді я ще не знав, що це баскійська колядка. Але повертався до неї знову, бо чув у цьому різдвяному вальсі щось знайоме – мелодику українських колядок і щедрівок. І тоді ми вирішили її записати, уявивши, як би вона могла звучати в Україні. Тому основну партію у «Gabriel’s Message» віддано бандурі у виконанні Тараса Яницького», – розповідає про пісню Діля.

Другим треком міні-альбому є колядка «Ой Давно, Давно». Це бойківська колядка, йорданська (водохресна) пісня, яку Діля виконав сольно, зробив до неї аранжування та заграв на всіх інструментах.

Третя пісня – «Різдвяна» – спільна робота Ділі, британського прог-рок басиста Коліна Едвіна (Colin Edwin) (гурт Porcupine Tree) та дуету Astarta. Трек був спродюсований і записаний Коліном у Лондоні спеціально для цього міні-альбому. До роботи над піснею також долучився американський гітарист Джон Дюран (Jon Durant).

«Працюючи над треками для Astarta/Edwin, я свідомо уникав будь-якої прив’язки до змісту пісень. Українська мова для мене – суцільна таїна, тому я намагався створювати обволікаюче звукове супроводження, яке б виставило вокал на перший план. Але у деяких випадках я чітко відчував атмосферу треку. І кращим взірцем є «Різдвяна», яка абсолютно не приховує святковості – я одразу відчув атмосферу Різдвяних свят і Нового року. Навіть незважаючи на те, що традиції святкування у наших країнах різні. Тому я розпочав трек дзвіночками. Так, звичайно, це кліше. Але й абсолютним кліше є твердження, що музика – це універсальна мова. Хоча водночас це так і є», – говорить про роботу над піснею Колін Едвін.

Завершує міні-альбом щедрівка «А В Нашого Пана…», яку Діля записав разом з дуетом Astarta у стилі R’n’B.

Послухати міні-альбом «Gabriel’s Message» можна на стрімінгових сервісах Deezer та Spotify. Офіційно придбати реліз можна в онлайн-крамницях iTunes, Amazon та Google Play.

Зазначимо, на початку наступного року Діля готує до випуску дебютну платівку проекту Astarta/Edwin, на якій виступає у якості композитора і сопродюсера. Диск складатиметься з українських фолк-пісень, які завдяки Коліну Едвіну набули незвичного звучання. До роботи над платівкою також приєдналися інші знані музиканти, зокрема, барабанщик King Crimson Пет Мастелотто (Pat Mastelotto). Окрім цього, Діля готує нову сольну програму.

За матеріалами: прес-служби музиканта