Brunettes Shoot Blondes заспівали українською в ефірі словацького радіо (+ відео)

Гурт виконав народну пісню «Гей, Соколи» у програмі найрейтинговішого радіо Словаччини.
Brunettes Shoot Blondes Андрій Ковальов Гей Соколи Hej Sokoły Томаш Падура Fun Radio
Фото: надане прес-службою гурту

Під час свого нещодавнього європейського туру гурт Brunettes Shoot Blondes заспівав українську народну пісню «Гей, Соколи» у програмі найрейтинговішого радіо Словаччини «Fun Radio» (радіостанція залишається однією з найпопулярніших упродовж 26 років).

«Усі наші треки англомовні, але ми дуже хотіли нагадати про те, звідки ми родом. Тому коли нас запросили на радіо у Братиславі, ми вирішили виконати рідну пісню українською та словацькою мовами», – розповідає фронтмен Brunettes Shoot Blondes Андрій Ковальов.

Відео з виступу гурту на «Fun Radio»:

Зазначимо, що автором «Гей, Соколи» (Hej, Sokoły) загальноприйнято вважається поет Томаш Падура (хоча у деяких джерелах композиція представляється як українська, білоруська чи польська народна пісня). У ній йдеться про козака, який сумує за Україною і своєю коханою дівчиною на чужині.

Ця композиція стала головною піснею в українсько-польському фільмі «Вогнем і мечем». Також вона входить до репертуару багатьох українських і польських фолк-виконавців. У Словаччині пісня стала популярною завдяки українсько-словацькій кінострічці «Межа», де була використана у якості саундтреку. Фільм отримав приз за кращу режисуру на 52-му міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Україна побачить це кіно у широкому прокаті у листопаді 2017 року.

Відзначимо, що цього літа у рамках європейського туру Brunettes Shoot Blondes відвідали сім міст у чотирьох країнах: Чехії, Словаччини, Словенії та Угорщини. У вересні цього року гурт продовжить серію закордонних концертів і зіграє на одній із ключових подій у музичній індустрії – шоу-кейсі «Waves of Vienna», який відбудеться у столиці Австрії.

Нагадаємо Brunettes Shoot Blondes стали першим українським колективом, про який написали практично усі провідні музичні (і не тількі) видання Європи та Америки, приводом для чого стала поява захопливого кліпу на пісню «Knock Knock». Наразі анімована лав-сторі із кумедним кроликом у головній ролі, розказана за допомогою гаджетів компанії Apple, має майже 10 мільйонів переглядів на YouTube.

За матеріалами: прес-служби гурту