Баян, бандура, електробіт. Шість каверів на пісню Джамали «1944»

Напередодні фіналу «Євробачення 2016» ми зібрали кращі на нашу думку кавер-версії цієї композиції.
Jamala 1944 covers
Фото: надане прес-службою співачки

Вже завтра Джамала вийде на сцену «Глобен-Арени» у Стокгольмі, аби представити Україну в фіналі пісенного конкурсу «Євробачення».

Ми разом з усіма українцями бажаємо Джа вдалого виступу та, звісно ж, перемоги! А поки пропонуємо вам підбірку кавер-версій на конкурсну пісню кримськотатарської співачки «1944». Цікаво, що їх назбиралося вже чимало. Причому, з різних куточків світу.

Так, британський музикант Денні МакЕвой представив акустичний гітарний кавер на пісню українки.

«Я не Джамала, тому я не буду співати на чудовому вокальному рівні», – звернувся він «до хороших людей України», які «можуть підспівувати».

Швед Крістер Вернберг заспівав «1944» у стилі, схожому на соул.

Учасник шоу «Голос країни» і лідер гурту Red Sneakers Ескандер Іслямов записав свою версію – з електронними бітами.

«Наша улюблена землячка Джамала є невід’ємним символом Крима, на її пісні важко знайти кавери, адже переспівати Джа мало хто ризикне. Утім, ми так любимо цю композицію, що вирішили зробити свою версію», – зазначив Іслямов.

Сам кавер можна переглянути на YouTube-каналі Red Sneakers.

Київська співачка та інтернет-блогер Jerry Heil виконала композицію Джамали а капела.

Українські музиканти Ярослав Джусь, Максим Бережнюк та Валентин Богданов із проекту Bandura Style пісню Джамали для «Євробачення» зіграли на бандурі, дудуці, дримбі, сопілці та джембе. Більше того, учасники проекту відзняли чуттєве відео на «1944», режисером якого стала арт-директор цього колективу Оксана Боровець.

«Музикант не може існувати окремо від суспільства. Ми зіграли “1944”, аби висловити підтримку не лише Джамалі, але й усьому кримськотатарському народу», – говорить мультиінструменталіст Максим Бережнюк.

Джазрокпопклуббаяндрайвгрупа (як самі себе називають музиканти) Рваные Меха зіграли композицію «1944» на баяні, акордеоні та бас-баяні. Цікаво, що на цих же інструментах кияни виконали і партію перкусії.

А ось, власне, і учорашній виступ Джамали у другому півфіналі «Євробачення 2016»: