20 найкращих EP 2014 року за версією MusicInUA

Усього у поле зору редакції потрапило 128 міні-альбомів.
best new EP 2014 MusicInUA main picture

Цього року ми вирішили вдвічі розширити наш рейтинг найкращих міні-альбомів. Два десятки релізів було відібрано з-поміж 128 EP, що побачили світ упродовж 365 календарних днів 2014 року і потрапили в поле зору редакції MusicInUA.

І хоча з кожним наступним роком кількість міньйонів зростає, проте говорити про якісні зміни ще зарано. Про це красномовно свідчить потрапляння до рейтингу усіх трьох EP гурту Stepan I Meduza за 2014 рік – релізи інших артистів не змогли створити їм серйозної конкуренції.

Ще однією особливістю цьогорічного рейтингу можна вважати високе місце у ньому міні-альбому Onuka, вісімдесят відсотків якого стали частиною лонгплею співачки, що побачив світ п’ять місяців потому. Після нетривалої дискусії упорядники цього рейтингу дійшли згоди, що «Look» має оцінюватися без огляду на лонгплей, водночас останній суттєво втратив бали через «дублювання» композицій.

Як і в альбомному рейтингу, визначення 20 найкращих EP 2014 року відбувалося за 17 критеріями. Його результати нижче:

 

20. Ріплей – «Хвилини До Літа»

best new EP 2014 MusicInUA Ріплей Хвилини До Літа

П’ятипісенний реліз луцького поп-рок квартету сповнений позитивного настрою і радісного передчуття, які супроводжують очікування чогось насправді жаданого. І навіть якщо прийдешнє не повністю відповідає покладеним на нього сподіванням, процес, що цьому передує, не стає від того менш приємним. Власне таким його і зуміли передати Ріплей у своїх «Хвилинах До Літа».

 

19. Colaars – «Native»

best new EP 2014 MusicInUA Colaars Native

За два роки, які минули з часу попереднього релізу, Colaars встигли змінити склад і музичний напрям. Внаслідок мейнстримового захоплення нью-вейвом вісімдесятих замість пружного мускулистого мат-року в звучанні гурту з’явилася електронна підложка. На щастя, на танцювальність музики це аж ніяк не вплинуло. Натомість композиції набули приємної мелодійності.

 

18. One-Eyed Pirates – «One-Eyed Pirates»

best new EP 2014 MusicInUA One-Eyed Pirates One-Eyed Pirates

Дебютний реліз гурту рідного брата Павла Холошева (Fontaliza) Юри. Трипісенний EP є лакмусовим папірцем музичних смаків учасників One-Eyed Pirates, де основне місце посідає запальний інді-рок британського розливу. Безкомпромісність, з якою музичні однодумці Холошева-молодшого творять, співзвучна з безкомпромісністю позиціонування самого гурту: «У нас є план дій, але немає шаблону! Ми не знаємо, як швидко досягнемо поставлених цілей, ми просто слідуємо обраному курсу! Ми не підемо на поступки…», – зазначили у своєму колективному маніфесті One-Eyed Pirates. Від себе побажаємо хлопцям якнайшвидше досягти задекларованого результату.

 

17. Cherokey – «Cherokey»

best new EP 2014 MusicInUA Cherokey Cherokey

Плодом дворічної роботи колективу став пятипісенний англомовний міні-альбом, який було презентовано на самому початку року. В музиці Cherokey переважає електропоп із чималою домішкою диско та фанку. При тому, що це музика більше для танцювального майданчика, практично кожна композиція могла б надовго прописатися в ефірі вітчизняних радіостанцій. Звісно, якби у їхніх програмних директорів був хоч якийсь натяк на смак.

 

16. Panivalkova – «Панівалькова»

best new EP 2014 MusicInUA Panivalkova Панівалькова

Широкому загалу жіноче тріо Panivalkova стало відомим завдяки пісні про дивакуватого Нікіту. Усі інші композиції однойменного міні-альбому (крім 14-хвилинної медитативної «Fin») мають не менший потенціал хітовості, хоча й не набули подібного розголосу. В музиці колективу відчувається вплив фолку, французького шансону, інді-попу з ледь вловимим флером естетики кабаре. Особливо виграшно Panivalkova звучать під час живих концертів.

 

15. Stepan I Meduza – «Пейзажная Аллея»

best new EP 2014 MusicInUA Stepan I Meduza Пейзажная Аллея

Другий за хронологією виходу після «Пятничного Вечера» EP Stepan I Meduza, що побачив світ 2014 року (в червні). На ньому колектив ще не повністю позбувся свого арт-рокового минулого (особливо це помітно у пісні «Пьяные Женщины»), проте у музиці вже відчувається домінування електроніки над гітарами. Як не дивно, найбільш цілісний реліз гурту з-поміж трьох.

 

14. The Pleroma – «ASCETIC»

best new EP 2014 MusicInUA The Pleroma ASCETIC

Четвертий міньйон студійного дуету з Києва означився похмурою атмосферою та частковою зміною музичного вектору. The Pleroma так само знаходять своє натхнення у музиці вісімдесятих минулого століття, проте цього разу замість дрімпопу та шугейзу акцент роблять на пост-панку. Вже традиційно на новому релізі можна знайти переспів композиції гурту Скрябін. Цього разу це «Не Треба» з альбому «Хробак» (1999).

 

13. owncean – «Beneath»

best new EP 2014 MusicInUA owncean Beneath

Концептуальна робота київського альт-рок гурту, чия музична стилістика близька до пост-хардкору. Епічні розмашисті аудіотвори owncean щедро насичені меланхолійними клавішними, нестримним гітарним шквалом та пружною ритм-секцією. «Beneath» – вагомий аргумент щоб якнайуважніше стежити за колективом у майбутньому.

 

12. Van Der Bra – «Vicious Circle»

best new EP 2014 MusicInUA Van Der Bra Vicious Circle

У творчості Van Der Bra змішалась така кількість стилістичних розгалужень рок-музики, що непідготовленому слухачеві «мерехтітиме» у вухах. Тут math rock цілком мирно співіснує із психоделією, а емо-роковий надрив вокалу доповнюється майже хардкоровою ритм-секцією. І це тільки в межах однієї композиції. Варто поаплодувати учасникам квартету, яким вдалося не лише об’єднати розрізнені частини мозаїки, а й зібрати з них небанальну музичну картину. Без перебільшення «Vicious Circle» – один із найцікавіших рок-релізів 2014 року.

 

11. Vivienne Mort – «Готика»

best new EP 2014 MusicInUA Vivienne Mort Готика

На зорі своєї кар’єри Vivienne Mort були більш відомі завдяки квартирникам, де пригощали всіх відвідувачів печивом. Це налаштовувало гостей на невимушений лад і прибирало невидиму стіну між глядачами та гуртом. Щось подібне Vivienne Mort зробили і своєю «Готикою», коли слухач з першої пісні стає безпосереднім учасником музичних оповідей Даніели Заюшкіної. Тому, починаючи слухати цей міньйон, варто відкласти усі справи і бути готовими до напливу естетичної насолоди.

 

10. Stepan I Meduza та KOLOAH – «Пятничный Вечер»

best new EP 2014 MusicInUA Stepan I Meduza and KOLOAH Пятничный Вечер

Для дуету Дмитра Машкіна й Олександра Буркова «Пятничный Вечер» став своєрідним Рубіконом. Як покаже час, після релізу спільного із KOLOAH міньйону (побачив світ 22 квітня) в музиці Stepan I Meduza арт-рок поступиться місцем синті-попу та нью-вейву, а сам колектив розпочне новий етап свого життя. І судячи з випущеного за 2014 рік матеріалу, як мінімум, не менш цікавий. У творчий площині – беззаперечно.

 

9. Lakeway – «Beginning»

best new EP 2014 MusicInUA Lakewaybest new EP 2014 MusicInUA Beginning

Lakeway – нова реінкарнація київського денс-рок гурту Qwerty Fingers. Зміну назви учасники колективу аргументували зміною свого музичного курсу. Разом із старою назвою зникла і рок-складова творчості тріо. Натомість з’явилося багато простору для електроніки, а сама музика стала більш мелодійною. Якщо не брати до уваги творчий багаж Qwerty Fingers, то «Beginning» – цілком пристойний початок дискографії для старого колективу з новою назвою.

 

8. Mr Morse – «Morsephosis»

best new EP 2014 MusicInUA Mr Morse Morsephosis

«Morsephosis» Андрія Куніна та Івана Герона характеризується дотриманням межі між експериментальною складовою творчості та тією її частиною, що відповідає за комерційну привабливість. Для слухачів це означає, що пісні Mr Morse не набридатимуть навіть після тривалого прослуховування і водночас не відлякуватимуть звуковими нетрями. Те, що цей реліз вийшов на шотландському лейблі, красномовно свідчить про його якість.

 

7. Stepan I Meduza – «Давай Останемся Здесь»

best new EP 2014 MusicInUA Stepan I Meduza Давай Останемся Здесь

Останній за хронологією міньйон дуету побачив світ на початку жовтня 2014 року. З чотирьох композицій релізу – дві у колаборації із KOLOAH. Чи не вперше на цьому EP у музиці Stepan I Meduza можна помітити натяк на дрімпоп (трек «Художник»). А тому, попри назву релізу, в музичному сенсі колектив зовсім не збирається надовго залишатися на одному місці. Усім меломанам на втіху.

 

6. Secret Avenue – «Sirens»

best new EP 2014 MusicInUA Secret Avenue Sirens

Один із тих гуртів, що гучно заявили про себе наприкінці року. До участі в Secret Avenue усі учасники квінтету мали досвід в інших проектах. Зібравшись під однією вивіскою, хлопці створили багатошаровий коктейль з пост-панку, синті-попу, нью-вейву, електропопу та ще з близько півдесятка складових музичної стилістики вісімдесятих. «Sirens» – найвдаліший результат огульного захоплення молодими колективами музичною естетикою 30-річної давнини.

 

5. Гапочка – «Електроакустика»

best new EP 2014 MusicInUA Гапочка Електроакустика

Прозорість звучання, продемонстрована на цьому EP, дозволила роздивитися нові грані творчості гурту, які були приховані за гітарною багатошаровістю дебютного альбому. Особливо це помітно в композиціях «Ніжності»  та «Крила», що отримали друге життя на «Електроакустиці». Хочеться вірити, що нове звучання колективу найближчим часом конвертується у значну кількість нових прихильників. Адже теперішня Гапочка цього беззаперечно варта.

 

4. Jamala – «Thank You»

best new EP 2014 MusicInUA Jamala Thank You

Зазвичай подібна кардинальна зміна музичного стилю здатна викликати нерозуміння серед старих прихильників і насторожену реакцію нових слухачів. З іншого боку, бажання артиста змінюватися та розвиватися змушує його ризикувати. У випадку Джамали її експансія на ниву електроніки була хоч і дещо неочікуваною, проте передбачуваною (все ж таки співробітництво з Євгеном Філатовим дається взнаки). У підсумку маємо чи не перший в українській музиці зразок джазового вокалу, інкрустованого інтелектуальною електронікою. Тож на прикладі співачки вкотре можна пересвідчитися, що іноді ризик – річ не лише благородна, а й цілком виправдана.

 

3. Вагоновожатые – «Упасть С Тандема»

best new EP 2014 MusicInUA Вагоновожатые Упасть С Тандема

Прихід у команду барабанщика Станіслава Іващенка (гурт DOK) вивів музику Вагоновожатых на новий рівень за драйвом та грувом. Водночас історичні події та явища, свідками яких нині ми є, привнесли в і без того гостросоціальну лірику Антона Слєпакова ще більше експресії та уїдливої сатири. З кожним наступним релізом Вагоновожатых їхня музична вага, як і армія прихильників, зростають у геометричній прогресії. Сподіваємося, подібна тенденція зберігатиметься й у майбутньому.

 

2. MAiAK – «MAiAK»

best new EP 2014 MusicInUA MAiAK MAiAK

Поки деякі артисти пафосно заявляють про свої претензії на український (і не тільки) музичний Олімп, кияни MAiAK без зайвого галасу планомірно до нього наближаються. Шість композицій дебютного релізу красномовно свідчать про народження нової потужної творчої одиниці. Сам EP є вдалим прикладом «альбомної концепції» музики, де важливу роль відіграє не лише стилістична однорідність матеріалу, а й порядок розміщення композицій. Взірцева робота!

 

1. Onuka – «Look»

best new EP 2014 MusicInUA Onuka Look

Без перебільшення вихід «Look» став важливою подією в українській музиці 2014 року. До цього ще ніхто не наважувався поєднувати актуальну електроніку з автентичними народними музичними інструментами. І ще ніхто не робив цього так тонко, щоб не наразитися на закиди у шароварності. «Look» – практично еталонний взірець витонченого смаку, продюсерського таланту та ювелірної майстерності у створенні музичних творів. Тому цілком заслужено потрапляє до скарбниці української музики.

3 коментарів “20 найкращих EP 2014 року за версією MusicInUA

  1. Дуже круто, але цікаво, чому ж у вас нема тут Одеського проекту “Індірект”, у яких вийшов повноцінний EP на вінілі. Чи краутрок/фьюче джаз це для такого сайту неформат?

    1. Якраз дуже формат :)
      На жаль, цей EP пройшов повз увагу укладачів рейтингу. Тому щоб у майбутньому такого більше не відбувалося, радимо усім колективам оперативно надсилати новини з творчого життя на нашу поштову скриньку musicinua(равлик)gmail.com.

Comments are closed.