10 кліпів та одне арт-відео листопада, про які ми не устигли написати

Місячна підбірка відеоробіт українських музикантів, які варті вашої уваги.
DASH Joryj Kloc i.m. RONA Hindu Grisly Faye SunSay MоторРолла ДІЛЯ ніагАра Way Station Clouds
Фото: скриншот із кліпу Grisly Faye «Khvylyam»

Останнім часом через зростаючу кількість релізів наша редакція не устигає їх усі висвітлювати на сторінках ресурсу. Тому цього разу ми вирішили зібрати в окремий матеріал варті вашої уваги відеороботи вітчизняних митців, які ми змушені були пропустити через брак часу. Усі вони розміщені у порядку публікації на Ютюбі.

 

DASH – «7Я»

Цей «сімейний» кліп став дебютним у відеографії столичного колективу. Більше того, це перший реліз DASH після майже дворічної творчої паузи.

Свій виднограй, зйомки якого проходили на території арт-простору «Суспільна Платформа Колізей КПІ», репкорщики присвятили найближчим друзям і найвідданішим прихильникам.

 

Joryj Kłoc – «BÓJKO-BOGÓJKO»

Режисером свіжого ролику львівської фолк-рок-формації, зйомки якого відбувалися на київській Троєщині, виступив екс-басист гурту Друга Ріка Віктор Скуратовський.

За словами учасників гурту, ця старовинна народна пісня, яку музиканти віднайшли у маленькому селі на Бойківщині приблизно рік тому, чудово вписалася у концепцію майбутньої платівки Joryj Kłoc.

Виднограй побачив світ на початку місяця, і за цей час на популярному відеохостингу його переглянуло більше десяти тисяч користувачів.

 

i.m. – «Be Yourself»

Дебютний кліп з надихаючим посланням від нещодавно створенного українського інді-поп-проекту.

«У наш час так важко залишатися собою, через величезний вплив ми втрачаємо свою неповторність і оригінальність, хочемо бути як всі. Сюжет відео нагадує нам про те, що ми можемо бути ким завгодно зовні, головне – не забувати хто ми є всередині!», – коментують відео учасники формації.

 

RONA – «Дом»

Дебютне відео киян, зняте у кращих традиціях стилістики 90-х, не залишить байдужими поціновувачів естетики того часу.

За словами музикантів, ідея екранізованої пісні дуже проста.

Дмитро Плахотний, фронтмен гурту RONA: «У людини має бути присутнім відчуття дому – це дарує їй спокій і силу. Я багато переїжджав за останні роки і зрозумів: де б ти не жив, дім – це твоє внутрішнє відчуття. Я випадково передав цю ідею, і нам сподобалося, як це прозвучало».

Режисером виднограю виступив Сергій Вейн.

Сергій Вейн, кліпмейкер: «Загалом, ця робота про глобальні проблеми, які тримають людей у полоні. Сьогодні багато хто вважає, що гроші – це все, що їм потрібно. Дитина зі зброєю – символ країн, де людей вчать воювати з самого дитинства. І так далі. Ми хотіли показати, що усі ці предмети – гроші та зброя – це клітка, в’язниця, яку ми вибираємо свідомо або ні. Клітка, з якої хочеться і потрібно звільнитися. Цим кліпом ми не вирішуємо ніяких проблем – ми їх показуємо».

 

Hindu – «There To Fight»

Інді-поп-проект Тетяни Янковської 16 листопада презентував відео на нову пісню. Зйомки кліпу, у якому розповідається історія про диваків-самітників у великому місті, відбувалися у Японії.

Режисером виднограю стала фотограф із Берліна Аліна Рудя. Сам трек увійде до майбутнього лонгплею Hindu, який побачить світ у лютому 2018 року.

 

Grisly Faye – «Khvylyam»

19 листопада побачив світ мінімалістичний кліп на україномовний сингл електронного проекту Маргарити Кулічової.

У роботі над відео фронтвумен Grisly Faye допомагали Олександра Бровченко та Павло Липа.

 

SunSay – «I Know What’s Right»

У середині місяця проект харків’янина Андрія Запорожця розжився новим відео. Кліп на пісню «I Know What’s Right» був знятий у буддистському монастирі у Тибеті.

За словами лідера SunSay це «добра і світла історія про пошук дому всередині».

Зауважимо, що сама пісня, на яку було знято кліп, не є новою: «I Know What’s Right» була записана ще п’ять років тому у Франції спільно з продюсером Джоном Форте.

Композиція стане офіційним саундтреком до кінострічки «Шафранове серце» (англ. Saffron Heart).

 

Mотор’Ролла – «Love»

Мастодонти української рок-сцени екранізували романтичний минулорічний сингл.

Епізоди теплого осіннього кліпу були відзняті на центральному пляжі річки Південний Буг у Хмельницькому, а сам фронтмен гурту – Сергій Присяжний – співає на фоні Київського моря. Режисером відео став земляк музикантів Ілля Сопілчар, а головні ролі дісталися Даші Ющук та Сергію Томчуку.

Цікаво, що ця пісня вже традиційно написана для гурту Томою Приймак, але якщо раніше вона створювала Присяжному і Ко лише тексти, то цього разу вона записала і музику.

 

ДІЛЯ – «Лелека»

У новому відео Едуарда Приступи показані неймовірні краєвиди України, безмежні ліси та краса природи.

Музикант вважає, що «обравши життя у мегаполісі, ми стали забувати про охорону й підтримку навколишнього середовища».

«Взявши нас у полон, багатоповерхівки розповсюдились вервечкою сірості у містах, потроху викрадаючи в нас всю красу барв природи. Відео “Лелека” – це не просто кліп. Це маленька історія, невелике оповідання та фільм, що показує нам безмежну навколишню красу, яку варто плекати та охороняти. Про яку треба дбати та не забувати. Це відео спонукає замислитися про навколишнє середовище, бо наша земля – це дім людства. У музиці немає кордонів також як і у шляхетної справи охорони природи!», – коментують виднограй у прес-службі артиста.

До речі, екранізована пісня увійде до майбутнього альбому ДІЛІ, вихід якого запланований на наступний рік.

 

ніагАра – «До Останнього Подиху»

Нова відеоробота львівських альтернативщиків, за словами учасників гурту, «спонукає думати усіх тих, кому не байдуже своє майбутнє та майбутнє своєї країни».

«Час прийшов… Час небайдужих! Тих, хто вільно співає, говорить правду і живе до останнього подиху! Хто, як не ми? Коли, як не сьогодні? Хто сказав? Час скинути особисті кайдани, друзі!», – йдеться у анотації до відео.

 

Way Station – «Clouds Dropped Down»

Київський пост-рок-гурт представив арт-відео на нову пісню «Clouds Dropped Down», яка увійде до майбутнього студійного альбому гурту «The Way Of Minstrel». Реліз останнього запланований на початок 2018 року.

За словами одного із учасників рок-колективу, назва треку йому наснилася.

Микита Юдін, гітарист гурту Way Station: «Я бачив падаючі, дуже густі хмари. Це було страшно і у той же час – заворожуюче…».