Трекiнг: её – «Фрідом» [EP]

Екс-учасники deliKate Катерина Офліян та Ігор Бірюченко представляють дебютний реліз свого нового проекту.
TRACKING её Фрідом Ігор Бірюченко Катя Офліян deliKate

Група её стрімко увірвалася у вітчизняний музичний простір у січні цього року. Стильний та іронічний кліп на пісню «Хавьер» одразу вивів їх у ранг чи не найперспективніших новачків 2016. І хоча в музиці учасники её далеко не новачки, проте саме випуск EP «Фрідом» став офіційним підтвердженням появи на музичному небосхилі нового яскравого об’єкту.

«Наш міні-альбом буквально просякнутий духом свободи. У музичному плані ми творили, що хотіли, хуліганили на повну. Але при цьому не забували про відповідальність перед слухачем: якісне звучання міксу, зрозумілість слів, правильний баланс і хітовість – ми враховували все», – розповідає барабанщик гурту Ігор Бірюченко.

За словами фронтвумен колективу Катерини Офліян, назва платівки повністю відображає її суть:

«Назва “Фрідом” для нас багато означає: це й однойменна пісня, яка розкриває тему свободи жінки, і саме написання англійського слова українськими літерами. У freedom (англ. Свобода. – Прим. ред), пропущеній через наш, український викривлювач, з’явилося своє неповторне обличчя».

Із кожною піснею свого міні-альбому Катерина та Ігор знайомлять слухачів окремо. Далі пряма мова музикантів.

 

«Хавьер»


Цю пісню ми вважаємо нашим хітом, і на неї ми зняли наш перший кліп. Нам хотілося створити щось сміливе та круте. Назва пісні пов’язана з ім’ям відомого актора Хав’єра Бардема (Javier Bardem). Саме його образ ми використали у відео. Загалом «Хавьер» – це збірний образ справжнього бувалого чоловіка, у якого жінки зазвичай вчаться боротися за себе у чоловічому світі.

 

«Милий»


Пісня про любовний трикутник. Дуже жіноча та чесна композиція про те, як буквально їде дах від кохання. «Я сама в собі, наче псих у дурці» – так почувається жінка, яка змушена ділитися своїм коханим з його дружиною.

 

«Я Кажу Ні»


Ідея треку прийшла разом з потоком поганих подій в Україні. Навколо та всередині було багато злості та відчаю. Хотілося кричати та плакати. Саме цей настрій ми спробували передати фиркаючим вокалом та навантаженим міксом. На запитання: «Невже ти цього хочеш?» – мені одразу прийшла відповідь у формі слів з відомої пісні Наталії Могилевської «Місяць»: «Я кажу: нi, не знаю я, не знаю / Доля моя – кохаю я, кохаю». Саме ці рядки ми і використали, трошки переробивши їх під наш трек.

 

«Фрідом»


Пісня-маніфест про жіночу свободу. Звертаючись до жінки, ми хотіли сказати, що єдина, хто заважає жіночій свободі – вона сама. Кожного разу, коли жінка обирає не свій особистий шлях, а той інертний, що нав’язує їй суспільство, вона зраджує саму себе. Тим жінкам, які набралися мужності цьому протистояти, ми щиро аплодуємо. У приспіві використовуються образи Ліліт (у єврейському фольклорі жіночий демон ночі. – Прим. ред..) та Єви – це спроба вибудувати ланцюжок від перших жінок на світі до сьогоднішньої сучасної жінки

 

«Wake Up»


Єдиний англомовний трек у міні-альбомі. Ми свідомо не доводили вимову до ідеалу – не хотілося мімікрувати під справжніх британців. Навпаки, нам дуже важливо, щоб наша англійська вимова видавала наше походження. Ми добре пограли з міксом: хотілося грамотно змішати прозорість звуку с важким грувовим приспівом. Текст вийшов трохи іронічним – цікаво заюзали такі світові хіти, як «Simply The Best» [Тіни Тернер] та «Sex Bomb» [Тома Джонса].

Меседж тут дуже простий: знаходячись між сходом та заходом, ми, як музиканти, намагаємось зробите усе, щоб українська культура була добре відома у світі.

 

Концертний дебют гурту её відбудеться 5 березня у столичному клуб «Atlas» під час святкування дня народження Радіо «Аристократы». Квитки на захід можна придбати за посиланням.

Один коментар “Трекiнг: её – «Фрідом» [EP]

  1. “Хавьер” як щось свіже, складне і самодостатнє, подумала, що нарешті з’явилась музика яку можна слухати! Ну і дуже розчарована тепер, решта пісень як сірий кисіль, нічим не виразний взагалі(( Дуже жаль.

Comments are closed.