Прем’єра на MusicInUA. Новий сингл гурту Плесо «Імена»

За словами музикантів, це пісня про тугу за дитинством та феномен людської пам'яті.

Сьогодні, сьомого листопада, напевно, найнеординарніший львівський інді-рок-гурт сучасності представив третій сингл зі свого майбутнього EP.

«Коли мені було десять, я жив на четвертому поверсі хрущовки. Піднімаючись сходами додому, я міг годинами розглядати стіни у своєму під’їзді. Уявляв себе дослідником, який знайшов наскельні малюнки у зелено-білій печері», – розповідає передісторію створення композиції вокаліст гурту Олександр Васецький.

Музикант зізнається, що це пісня про тугу за дитинством та феномен людської пам’яті, яку не змінює навіть переписана історія.

«Насправді так і було. На штукатурці проступали написи людей, які тут жили раніше. Можливо, задовго до мого народження. Назви рок-груп, імена музикантів. На кожній стіні був свій Цой і своє Кіно. Свої «Скорпіонс» і «Металліка». Свій Володя і своя Ілона.
Я підсвідомо розумів, що стіни мого під’їзду – це історична карта, через яку можна відчути настрій епохи, що минула. Правда, я не зовсім розумів, що то була за епоха, але атмосфера була дуже магнетична. Усі ці люди хотіли залишити слід по собі, підтвердити своє існування якимось конкретним доказом, навіть нашкрябавши копійкою на штукатурці власне ім’я чи назву улюбленої групи», – говорить Олександр.

За його словами, він також долучився до «написання» цієї «історичної карти».

«І я теж хотів долучитись до цієї історії. І якось щось там написав. Але одного разу усе зникло – у під’їзді зробили ремонт. Щезли послання минулого покоління. Зник цілком реальний доказ цілої епохи. І мій напис теж.
Ми хочемо залишити по собі щось цій планеті. Але історія входить у наступний цикл, білить і фарбує стіни, стираючи наші імена. Єдине, що історія не може стерти, так це нашу пам’ять. Я досі пам’ятаю ті написи. І я скучаю за ними», – зізнався фронтмен Плесо.

Ознайомитись із синглом «Імена» можна на офіційному Саундклауді Плесо:

Найближчим часом наживо почути цю та інші аудіотвори львів’ян можна буде на столичному концерті, який відбудеться 19 листопада у клубі Mezzanine. Квитки на захід можна придбати за посиланням.

Зазначимо, що пісня «Імена» стала третім після «Птаха» та «Висота» синглом гурту, що передує випуску дебютного міні-альбому. Його поява очікується до кінця поточного місяця.

Нагадаємо, що на початку вересня з’явилося відео акустичного виконанння пісні «Імена» Олександром Васецьким у костелі святого Лазаря.