Гурт Svjata Vatra завітав з концертом до Києва

Українсько-естонський колектив виступив у столичному «Docker Pub».
Svjata Vatra Руслан Трочинський Docker Pub main

Днями естонський колектив українського музиканта Руслана Трочинського завітав з концертом до Києва, де, як стверджують очевидці, «зачарував слухачів своєю нордичною етнікою та полонив унікальними версіями українських народних заспівів».

«Svjata Vatra – унікальний музичний проект на перехресті української та естонської культур. Стиль гурту – fire-folk – як визначають його самі музиканти, народився саме завдяки поєднанню українського тромбону та естонської дуди», – зазначають у прес-службі міжнародного колективу.

Фото із київського виступу гурту:

Зазначимо, що фронтменом Svjata Vatra – Руслан Трочинський – колишній тромбоніст гурту Гайдамаки, який 13 років тому переїхав з України до Естонії. За 12 років існування, музиканти відвідали з концертами Францію, Україну, Швецію, Фінляндію, Німеччину, Чехію, Румунію, Нідерланди, Великобританію, Польщу, Бельгію та Латвію. Наразі гурт Svjata Vatra є одним із найпопулярніших фолк-колективів Естонії.

Цікаво, що у 2010 році естонський режисер відзняв документальну кінострічку «Püha tuli» (естонською «свята ватра») про інтеграцію українця у життя та мистецтво Естонії. Майже годинний фільм побачили у кількох країнах Європи (в Україні стрічка була презентована на кінофестивалі «Молодість»).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *