Гурт Фіолет записав міні-альбом на вірші українських поетів

До міньону увійдуть пісні на слова Костенко, Вінграновського, Стуса, Павличка та Чубая.
Фіолет Сергій Мартинюк EP Ліна Костенко Микола Вінграновський Василь Стус Дмитро Павличко Григорій Чубай
Фото: надане прес-службою гурту

Луцькі рокери вже найближчим часом представлять шанувальникам свій новий міні-альбом.

Як розповів MusicInUA лідер гурту Сергій “Колос” Мартинюк, ідея покласти на музику вірші українських поетів зріла у нього декілька років.

«Зокрема, під впливом соціальної мережі ВКонтакте, де за винятком буквально декількох наших поетів, набагато більше поширення у постах серед українських юзерів мають російські автори – Володимир Маяковський, Сергій Єсенін, Йосип Бродський… Культові імена, без сумніву. Але концептуально ми маємо далеко не менш цікавих особистостей у нашій літературі. Так і з’явилася ідея творчого експерименту, який був би і для нас чимось новим і водночас популяризував би українського автора», – сказав музикант.

Щодо віршів, які лягли на музику, Мартинюк відзначив: вибирати було з чого.

«Але вийшло все легко і спонтанно. З перших рядків обраних віршів я відразу відчував, що зможу це заспівати і передати у своїй палітрі емоцій. Вкрай рідко мені доводиться співати чужі слова, так як вони не піддаються емоційному осягненню. Цього разу трапилося диво. Для мене самого. Рядки лягли всередині мене, наче рідні. І це був вірний знак правильного вибору», – наголосив Сергій.

До нового ЕР Фіолету увійдуть музичні композиції на слова Ліни Костенко (вірш «Спини мене…»), Миколи Вінграновського («Вас так ніхто не любить…»), Василя Стуса («Напевне, так і треба»), Дмитра Павличка («Як би я знав, де ти живеш…») та прочитаний вірш Григорія Чубая «У здивуванні знов стою німому…».

Також Мартинюк зазначив, що новий міні-альбом вийшов незвичним для Фіолету у сенсі звучання і атмосфери.

«Тут вам і ембієнт, і тріп-хоп, і пост-рок», – пояснив він.

Нагадаємо, десятого червня Фіолет оприлюднили абсолютно нову пісню, присвячену Одесі:

Раніше, 18 травня, у столичному клубі Atlas музиканти представили декілька нових пісень в рамках туру «Old School Show». Вперше зі сцени прозвучали композиції «Old School», «True Love» та «Двоє Проти Всіх».

Один коментар “Гурт Фіолет записав міні-альбом на вірші українських поетів

  1. Вважаю появу цього альбому надзвичайною подією. Сергію, *Фіолет*, ви зробили важливу, своєчасну, виважену справу. Ще б українські вірші не лягли на вашу музику! Ви ж наші, рідненькі. Пишаюся вами, радію вашим успіхам і новим пісням. За *Одесу* окреме – дякую. Ваш виступ на Волині не пропущу нізащо.

Comments are closed.