Гурт AndrosLand оприлюднив кліп-ілюстрацію новітньої історії України

AndrosLand This World Is Not For Sale кліп
Стоп-кадр з кліпу

Дебютний відеокліп столичного колективу було відзнято на композицію «This World Is Not For Sale» («Цей Світ – Не Для Продажу») минулого року. Над роликом працювали Марина Ляпіна та Максим Флуд. Автор музики композиції є Олег Андрос, а слова написані київською поетесою Іриною Бабаніною.

Олег Андрос, засновник гурту про сюжетну лінію відео: «Ми вирішили вибудувати сюжетну канву кліпу на основі трьох значущих протестних подій останнього десятиріччя. Ними стали спротив вирубці парку Горького у Харкові (2010), перебудові Гостиного двору у Києві (2013) і ЄвроМайдан (зйомки 18–20 лютого 2015 р.).

Перша подія – найгучніший за усю історію України природоохоронний протест. Майже місяць тривала ненасильницька акція харків’ян, які, сидячи на деревах та обіймаючи їх, прагнули зупинити злочинну побудову траси через «зелені легені» Харкова. Однак міліція спільно з бандитами брутально зупинили волевиявлення громади, і трасу таки побудували. У кліпі використано відеохроніку останнього, найдраматичнішого дня спротиву, зафільмовану декількома учасниками протесту.

Друга подія – епізод боротьби за збереження історичного обличчя Києва. У 2012–2013 роках група відчайдушних киян захопила та півроку утримувала Гостиний двір – пам’ятку архітектури кінця ХІХ сторіччя, яку прагнула спотворити будівельна фірма (зробивши з нього торгівельно-офісний центр). У кліпі використано відео Марини Ляпіної, зняте 13 лютого 2013 р. під час розгону самоорганізованої «республіки», яка існувала у Гостиному дворі завдяки активістам.

І, нарешті, фіналом історії, викладеної у кліпі, є кадри з ЄвроМайдану у лютому минулого року, які також було знято Мариною Ляпіною. Чоловік на інвалідному візку, який протистоїть озброєним силовикам, повстанці в масках і палаючі барикади Майдану – сюрреалістичний калейдоскоп, після якого головна героїня зі щасливого майбутнього перериває хроніку минулого».

Відеокліп на пісню «This World Is Not For Sale»:

Зазначимо, що гурт AndrosLand було створено у 2011 році київським журналістом, еко-активістом та письменником Олегом Андросом. Пісня «This World Is Not For Sale» увійде до дебютного альбому колективу, вихід якого заплановано до кінця цього року.

За повідомленням прес-служби команди, наживо почути цю та інші пісні AndrosLand можна буде після повернення Олега із зони АТО, де він служить у лавах ЗСУ в рамках четвертої хвилі мобілізації.

За матеріалами: прес-служби гурту