Діля презентував різдвяний сингл

Едуард Діля Приступа Gabriels Message сингл EP Astarta
Фото: надане прес-службою музиканта

Едуард “Діля” Приступа презентував англомовний різдвяний сингл «Gabriel’s Message». Композиція є переспівом різдвяного баскійського вальсу XIV століття та титульним треком з різдвяного міні-альбому артиста.

«Наприкінці XIX сторіччя цю колядку знайшов французький композитор Шарль Борд (Charles Bordes) під час мандрів Країною Басків. Згодом британський письменник і священик Сабін Берінг-Гулд (Sabine Baring-Gould) переклав її англійською, а перше аранжування у 1892 році зробив органіст і диригент Едгар Петтман (Edgar Pettman)», – зазначено у прес-релізі до синглу

Колядка змальовує момент Благовіщення (яке щороку святкують за дев’ять місяців до Різдва), коли архангел Гавриїл провістив Діві Марії про майбутнє народження Сина Божого.

«Коли я почув цю мелодію, вона мене зачарувала і вразила своєю досконалістю та легкістю. Тоді я ще не знав, що це баскійська колядка. Але повертався до неї знову, бо чув у цьому різдвяному вальсі щось знайоме – мелодику українських колядок і щедрівок. І тоді ми вирішили її записати, уявивши, як би вона могла звучати в Україні. Тому основну партію у «Gabriel’s Message» віддано бандурі у виконанні Тараса Яницького», – розповів про композицію Діля.

Щодо майбутнього різдвяного міні-альбому Ділі, то окрім уже оприлюдненої композиції до нього увійдуть іще три українські колядки і щедрівки. Композицію «Ой Давно, Давно» Діля виконав сольно, а трек «А В Нашого Пана…» записав разом з дуетом Astarta. Третя пісня – «Різдвяна» – це спільна робота Ділі, британського прог-рок басиста Коліна Едвіна (Colin Edwin) (гурт Porcupine Tree) та Astarta . Трек був спродюсований і записаний Коліном у Лондоні спеціально для цього міні-альбому. До роботи над піснею також долучився американський гітарист Джон Дюран (Jon Durant).

Реліз міні-альбому «Gabriel’s Message» заплановано ближче до католицького Різдва.

За матеріалами: прес-служби артиста